فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم شتر / کارخانه کیف چرم شتر خوب

کارخانه کیف چرم شتر خوب

چرم شتر خوب برای ساخت و تولید کیف چرمی،از کارخانه های تولید کننده چرم به صورت عمده خریداری و به کارگاه های دوخت کیف چرم منتقل می شوند.کیف چرم شتری طرفدار زیادی دارد.
کارخانه تولید چرم ارائه دهنده انواع چرم های گوناگون به صورت عمده می باشد.این چرم ها شامل چرم شتری،چرم گوسفندی،چرم بزی،شترمرغ و غیره می باشد.هر کدام از این چرم ها در کارگاه های تولیدی برای ساخت محصولات متفاوتی استفاده می شود.
برای طراحی و دوخت انواع کیف های چرم خوب،معمولا از چرم شتری استفاده می شود،زیرا سبک بوده و لطافت و پایداری بسیاری دارد.
چرم شتر از لحاظ مرغوبیت در رده ممتاز قرار دارد و محصول تولید شده از این چرم مورد توجه مشتری می باشد.
منبع: بازار چرم ایران

چرم اولیه انواع کیف های چرمی اداری شتری از کارخانه های تولید و فرآوری و دباغی چرم شتر تهیه می گردد. به دلیل اینکه چرم شتری از دیگر انواع چرم ها مقاوم تر و مرغوب تر است در ساخت انواع کیف های اداری، پالتویی و مسافرتی قابل استفاده است و می توان آن را به عنوان چرم ممتاز قلمداد کرد.
کارخانه کیف چرم شتر خوب

شاخصه های کیف چرم شتر خوب

شاخصه های کیف چرم شتر خوب از مهم ترین شاخصه های کیف چرم شتر خوب می توان به طرح و نقش عالی و برجسته، پایداری و عمر بالا، مرغوبیت و اصالت را می توان نام برد. کیف چرم خوب تا چندین دهه قابل استفاده است و ترک خوردگی و فرسودگی و رطوبت در آن تاثیر گذار نیست.

با پیشرفت های که در دنیایی مدل های کیف اداری به وجود آمده است مشتریان تمایل به کیف هایی که از جنس چرم شتر و یا شتر مرغ که از کیفیت ممتاز برخوردار هستند در مجالس و میهمانی دارند و همزمان با کیف های ساخته شده از چرم گاو از این نوع چرم هم در کارخانه های تولید کیف چرم شتر استفاده می گردد.

چرم شتری علاوه بر استفاده در کیف های اداری، پالتویی و کیف پول و چمدان در ساخت انواع کمربندها لوکس مخصوص کت و شلوار مجلسی آقایان، قابل استفاده است.

درجه تراکم کیف های چرم شتری تا 10 برابر بیشتر از کیف هایی است که در ساخت آنها از چرم گاوی یا گوسفندی استفاده شده است، همین ویژگی باعث شده که به عنوان یک چرم مقاوم، با ارزش و ممتاز شناخته شود.

زیبایی کیف چرم شترمرغ و شتر، مرهون نقش و نگارهایی است که بر روی آن نقش بسته است و یکی از نقاط تمایز این چرم محسوب می شود و بهترین کیفیت برای مجالس و استفاده در شغل های رسمی و دولتی است.

گارانتی محصولات کیف چرم شتری یکی از اصلی ترین موارد در هنگام سفارش کیف های رسمی است که برخی مشتریان از فروشنده یا نماینده های فروش انتظار دارند.

ست کیف چرم شتر شامل کیف اداری، کیف پول و کیف پالتویی می باشد که می توانید آن را در یک بسته بندی شیک و با ضمانت پس از فروش از نماینده دریافت نمایید.

چند دلیل برای استفاده کیف چرمی

امروزه استفاده از کیف چرمی در بین اساتید و دانشجویان و مشاغل رسمی رواج زیادی دارد. اما سوال مهم که ممکن است به وجود آید اینکه چه دلیلی وجود دارد که ما از کیف از جنس چرم طبیعی یا مصنوعی که بعضی از آنها گرانقیمت هم هستند استفاده کنیم.

دلایل مختلف وجود دارد که مردان و زنان از کیف چرم بیشتر در ملاقات و حضور در محل کار استفاده کنند که به اختصار بیان خواهد شد:

کیف چرم نه جوان و پیر می شناسد و نه شغل رسمی و غیر رسمی، بلکه به دلیل گرایش به شیک بودن و جذابیت بیشتر از کیف چرمی استفاده می گردد.

طیف وسیع از کیف ها با رنگ و مدل و شکل خاص وجود دارد که با کت و شلوار و کفش به راحتی هماهنگ  یا ست، می گردند.

چرم از نوع طبیعی بخصوص اگر از جنس چرم شتر، شتر مرغ و گاو باشد دوام بسیار بالایی دارد که تا دو دهه می تواند عمر داشته باشد.

کیف های چرمی در مقایسه با سایر کیف ها مانع بسیار مناسبی برای نفوذ رطوبت که در هنگام بارندگی و پیاده روی با کیف وجود دارد هستند و یک امتیاز آنها در فصل زمستان است.

البته همزمان با استفاده از این کیف ها می توان از جنس های دیگر کیف مانند کیف بافتنی و جنس پلی اورتان یا پلاستیک استفاده کرد.

کارخانه های تولید چرم، بیشتر نیازهای تولید کیف چرم در ایران را برآورده می نمایند و کارخانه کیف چرم انواع کیف های پالتویی،مسافرتی و ادارات را ساخته و به بازار عرضه خواهند کرد.

مراحل تولید کیف چرم شتر

مراحل تولید کیف چرم شتر

در این مقاله با مراحل تولید انواع کیف چرم شتر به صورت دست دوز و خیاط هایی که با چرخ های دوخت چرم کار می کنند در دو نوع کیف چرم دستی و روشانه ای از چرم شتر اصل آشنا خواهید شد.

برای دوخت انواع کیف چرمی معمولا از چرخ خیاطی مانند کاپیتان و مارشال و نخ و سوزن مخصوص خیاطی استفاده می گردد. از دیگر وسایل مورد نیاز می توان به ابزاری مانند قیچی، رویه و آستر چرم شتری، چسب مخصوص چرم، کاتر، خط کش و یراق آلات و زیپ جیبی اشاره نمود.

ابتدا به مراحل ساخت کیف چرم شتری دستی اشاره می کنیم:

ابتدا دو دایره که با توجه به سایز کیف انتخاب می شود را با کاتر از چرم شتری برش می زنیم.

با استفاده از کاتر درب زیپ را برای دوخت زیپ در بخش بالایی آن ایجاد می کنیم.

با استفاده از چسب مخصوص دور تا دور جای زیپ را به دقت آغشته کنید تا زیپ در جای خود به طور دقیق دوخت داده شود.

بعد از دوخت و جداسازی زیپ دور تا دور دایره های چرمی بدنه کیف را چسب بزنید و دو لایه دایره ای را با دقت روی هم بچسبانید.

سپس دو تا دور دو لایه چرم دایره ای را با چرخ دوخت زده و دسته کیف را هم با زیپ کیف متصل و با دقت دوخت بزنید، که یک کیف شیک و کلاسیک ساخته می شود.

حال به مراحل ساخت کیف رودوشی می پردازیم:

به دلیل اینکه قیمت این نوع کیف ها به دلیل دوخت زیاد بالا است بهتر است به صورت دست دوز تولید و استفاده گردد.

ابتدا الگوهایی که از قبل تعریف شده است را بر روی میز کار بچینید.

الگو را در پشت چرم قرار داده و با استفاده از خودکار ژله ای اطراف الگو را خط بزنید و در ترسیم ترتیب را به صورت کامل رعایت کنید و سپس با کاتر نمونه را برش بزنید.

بعد از درآوردن الگو دور تا دور کار را سمباده و دور تا دور آن را در صورت استفاده از نخ تریشه به فاصله یک سانتیمتر از لبه سوراخ ریز بزنید.

سپس نخ تریشه را از سوزن مخصوص عبور داده و با کمک برش نیم سانتی لبه کار را چرت بزنید تا دوخت به راحتی صورت گیرد.

سپس دیواره کیف و تکه جلویی را به هم دوخت بزنید و در ادامه دوخت مواظب باشید تریشه ها پیچ نخورند.

حالا پشت کار را دوخت بزنید و مواظبت نمایید که لبه جلویی کار را برگردانده و آن را کوک بزنید و همیشه محکم کاری در دوخت را به خاطر بسپارید.

حالا دوخت یراق آلات و تکه ها و دسته های کیف را انجام داده تا مراحل دوخت کیف رودوشی زنانه یا مردانه به پایان رسد.

ویژگی کیف چرم اصل

کیف چرم اصل دارای ویژگی های است که آن را از سایر کیف های موجود در بازار متمایز می کند. این تمایز در جنس چرم، میزان لطافت و نرمی آن، عمر بالا و ثبات رنگ نمود پیدا می کند.

کیف چرم هایی که از مواد مرغوب و اصل در ساخت آن استفاده شده است و چرم آنها از مواد طبیعی و سنتی دباغی شده استفاده شده است مانند چرم های شتری و گاوی می توانند از کیف های اصل و گرانقیمت به شمار آیند.

در بافت چرم کیف نباید نشانی از خش و ترک خوردگی و فرسودگی باشد و حالت صاف و یکدست و براقی باید داشته باشد.

کیف چرم اصل باید علاوه بر اینکه از چرم 100% طبیعی ساخته شده باشد، دارای قیمت و ضخامت چرم مناسب و بافت یکدست باشد و از رنگ های طبیعی در ساخت آستر و رویه کیف چرم استفاده شده باشد.

باور غلط بیشتر افراد این است که کیف چرم های دارای قیمت زیاد اصل و کمیاب هستند در حالی که تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی را خوب نمی دانند.

یکی از ویژگی کیف چرم طبیعی این است، که طول عمر تا حدود 15سال را برای صاحبش دارند و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و فرسودگی و ترک ها دارند، علاوه بر این در صورتی که از دست دوزی و یراق آلات باکیفیت در ساخت آن استفاده شود بسیار بهتر است.

در دباغی چرم اصل از مواد کاملا طبیعی و گیاهی که هیچ گونه آلرژی بر روی پوست ایجاد نمی کند استفاده می شود و البته در ساخت کیف و کت های مجلسی باید از این نوع چرم استفاده گردد.

اطلاعات کلی درباره کیف چرم شترمرغ

اطلاعات کلی درباره کیف چرم شترمرغ برای خرید یک کیف اداری، پالتویی و یا رودوشی از جنس چرم شتر مرغ باید اطلاعات کلی از مزیت های این چرم را در اختیار داشته باشیم و در مقایسه با سایر کیف های چرمی مرغوب از جمله چرم شتری، گاوی و گوسفندی نهایتا تصمیم به خرید کیف مورد نظر نماییم.

یک نمونه کیف از چرم طبیعی شتر مرغ امروزه به مشتریان ارائه شده است که دارای خصوصیات منحصر به فردی است که در اینجا به آن اشاره خواهد شد.

کیف لب تاپ که از نظر طراحی دارای دکمه جلو اتوماتیک، که به قفل خودکار مجهز شده است و جیب های جداگانه برای جاسازی موبایل و خودکار و مدارک که به طور خاص طراحی شده است و بزرگترین لت آن که لب تاپ در آن به آسانی قرار می گیرد و در نهایت بخش کمر دوشی که در داخل کیف تعبیه شده است.

کیف لب تاپ از نظر جنس چرم که از چرم شتر مرغ در ساخت آن استفاده شده را می توان چنین توصیف کرد:

چرم شتر مرغ دارای رخ و نمای زیبایی است که به دلیل فولیکول نقطه مانند و یکدست که بر روی سطح چرم نقش بسته است.

مقاومت بسیار بالایی در برابر خشکی و ترک خوردگی دارد و به همین دلیل قیمت کیف از جنس چرم شتر مرغ گرانتر از سایر انواع چرم است.

چرم شتر مرغ به طور تقریبی 6 برابر مقاوم تر از چرم گاوی است و به همین دلیل در رده چرم های کمیاب و لوکس قرار گرفته است.

روش خرید کیف چرم اصل شتر

یکی از بادوام ترین چرم در ساخت کیف اداری که از چرم گاو هم گاهی اوقات بهتر است استفاده از چرم اصل شتر است که با پیشرفت تکنولوژی امروزه در ساخت کیف های اداری از آن استفاده می گردد و مشتریان زیادی خواهان خرید آن هستند.

از مهم ترین ویژگی های چرم شتر می توان به مقاومت و استحکام بالا، نرمی و انعطاف پذیری بالا و الیاف بسیار فشرده است که بعضی اوقات از چرم گاوی هم از نظر کیفیت سبقت گرفته است.

اگر به دنبال یک کیف با چرم اصل و با طرح و رنگ خاص هستید کیف دوشی دو رنگ تولید شده از چرم نبوک اعلاء به شما پیشنهاد می گردد که دارای ویژگی های بارز زیر است و می تواند به عنوان یک کیف مجلسی رو دوشی برای آقایان و خانم های جوان بسیار جذاب باشد.

کیف رو دوشی مناسب برای خانم ها و آقایان مشکل پسند است و در ابعاد طول 23 و عرض 21 و پهنای 7 سانتیمتر طراحی شده است و دارای جیب و زیبا داخلی است و 6 عدد جا کارتی در داخل آن به کار رفته و جنس چرم آن از نبوک مرغوب شتری است.

برای باز و بسته کردن آن از یک نمونه قفل آهن ربایی استفاده می گردد که سرعت عمل فوق العاده برای دارنده آن به ارمغان می آورد و در صورتی که شما این کیف را سفارش دهید از ضمانت 6 ماه بعد از فروش برخوردار خواهید شد.

عرضه کننده انواع کیف چرم طبیعی

عرضه کننده انواع کیف چرم طبیعی تامین کننده لوازم کیف اداری انواع کیف پول چرم طبیعی به صورت دست دوز با رنگ های مختلف عسلی، مشکی، قهوه ای تیره مناسب برای استفاده مردان و زنان تهیه شده از بهترین چرم گاوی مرغوب را به بازار عرضه می کنند.

کیف چرم طبیعی باید علاوه بر سادگی در طراحی و کیفیت چرم ، جادار و در اندازه مناسب باشد و اسناد و پول و کارت های بانکی از داخل آن نیفتد.

 کیف پول باید دارای طرحی ساده و شیک باشد و با رنگ پالتو یا کت شما هماهنگ باشد و عمر زیاد و طولانی داشته باشد و در طراحی داخلی آن از ظرافت خاصی استفاده شده باشد.

یک نمونه دیگر از کیف چرم خوب پول، نوع گردنی آن است که جنس چرم طبیعی بوده و بسیار سبک است.

این کیف پول دور تا دور آن زیپ شده، دو آلبوم متقارن و تمام آن از آستر مقاوم زیر چرم اصلی رویه استفاده شده است و یراق آلات مقاوم و بسیار زیبا در ساخت آن استفاده شده است.

دارای دو بند گردنی و دستی با قابلیت جدا شدن از هم و چرم رویه آن از چرم گاوی مرغوب استفاده شده است.

دارای جیب های مجازی پول و مدارک است به طوری که در داخل آن از دو جیب زیب دار و در پشت آن از دو جیب دکمه دار به طور ماهرانه ای استفاده شده است.

نهایتا از یک نوع قفل زبانه ای کشویی و بسیار مقاوم در نمای بیرونی و درست در نقطه متمایل به وسط کیف استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی

صادرات چرم شتر به ترکیه

چرم شتر ساخت ایران به دلیل کیفیت ممتاز و دباغی ایده آلی که دارد برای صادرات چرم به کشورهایی نظیر ترکیه بسیار مناسب است. این مرکز امکان تولید هر نوع چرم صادراتی

پاسخی بگذارید