فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم بزی / چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرم کراست بزی چیست و چه کاربردی دارد دو سوال مهم و اساسی است. در این مقاله قصد داریم بدان پاسخ دهیم تا ابهامات موجود خوانندگان برطرف شود. کراست بزی انواع مختلفی به لحاظ ضخامت و کارآیی دارد که می توان از جزئیات آن مطلع شد.

ممکن است واژه چرم کراست بزی به گوش خیلی از افراد خورده باشد ولی دقیقا ندانند که چرم کراست بزی چیست و چه استفاده هایی می توان از آن کرد. اگر با ما همراه باشید به شما در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد تا موضوع برایتان روشن شده و ابهامات برطرف گردد.

چرم کراست چیست؟

ساده بخواهیم بگوییم چرم کراست به چرمی گفته می شود که فرآیند دباغی بر روی آن انجام شده اما هنوز رنگ نشده است. در تولید چرم با دباغی کرومی این کراست با عنوان کراست کرومی و در دباغی گیاهی با نام کراست گیاهی از آن یاد می شود. در مورد رنگ کراست نیز می توان صحبت هایی کرد. کراست چرم به طور کلی و در حالت پیش فرض خاکستری رنگ است اما بنا به نیاز و کارآیی می توان به آن رنگ کرم و یا مشکی نیز زد.

چرم کراست

چرم کراست بزی

به کراستی که از پوست بز ساخته شده باشد چرم کراست بزی می گویند. این گفته از نوشته های بالا مشخص و قابل درک می باشد.

کاربرد چرم کراست بزی

یکی از انواع کراست، چرم کراست گاوی است که در هنر حکاکی کاربرد دارد. نقاشی روی چرم و هنر سوخت نگاری نیز بر روی چرم خام (کراست چرم) صورت می پذیرد.

چرم کراست مخصوص حکاکی روی چرم

نقاشی روی چرم

اکثر افرادی که کار حکاکی روی چرم انجام می دهند انتخاب اول شان کراست گاوی است. اما عمده کسانی که چرم شترمرغ کراست شده و یا کراست بزی، گاوی و شتری را خریداری می کنند مورد مصرف شان بحث صادرات است.حقیقتِ این که اکثر کشورهای خارجی به جای انتخاب چرم فینیش به واردات چرم نیمه ساخت همچون کراست تمایل دارند، دستگاه های پیشرفته و مواد باکیفیتی است که در کشورشان برای ساخت چرم مرغوب وجود دارد. طبیعی است وقتی شما دستگاه های دباغی چرم و مواد خام مرغوب تری داشته باشید بدون شک چرم باکیفیت تری را هم می توانید تولید کنید. چون یکی از ملاک های ساخت و تولید چرم مرغوب، فینیش چرم ممتاز است. و این موضوع تحقق نمی یابد مگر با ادوات صنعتی جدید و رنگ و رزین های درجه یک.

منبع: چرم طبیعی ایران

مطلب پیشنهادی

خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف

خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف همیشه در اولویت بوده. امروزه چرم بزی مرغوب و تولیدات حاصل از آن، به دلیل کیفیت و رنگبندی متوع آن توجه خریداران را به خود معطوف

پاسخی بگذارید