فروش سایت
شنبه , ژانویه 2 2021
خانه / چرم شتری / چرم طبیعی شتری بهتر است یا گاوی؟

چرم طبیعی شتری بهتر است یا گاوی؟

سوالی که ممکن است برای حرفه ای های حوزه چرم مطرح شود این است که از میان چرم های مقاوم برای دوخت کیف و کفش، چرم طبیعی شتری بهتر است یا گاوی؟ با ما همراه باشید.

در یک نوع دسته بندی، چرم طبیعی را می شود به سه گروه چرم سبک، چرم نیمه سنگین و چرم سنگین تفکیک کرد که چرم شتری و چرم گاوی هر دو در دسته چرم های سنگین قرار داشته و خصوصیاتی مشابه یکدیگر دارند.

پیشتر در خبری تحت عنوان تفاوت چرم گاوی و بزی به خصوصیات و ویژگی های این دو نوع چرم طبیعی پرفروش پرداخته ایم و اکنون قصد داریم پیرامون چرم طبیعی شتری و چرم طبیعی گاوی به صحبت پرداخته و شباهت ها و تفاوت های آنها را به تفصیل بیان نماییم.

همانطور که اشاره کردیم چرم شتری و چرم گاوی در دسته چرم های سنگین قرار دارند اما آیا می دانید چرا به این دو نوع چرم، چرم سنگین گفته می شود؟ اصلی ترین دلیل این نسبت، فشردگی و تراکم بالای الیاف این دو نوع چرم است. از همین روی چرم طبیعی گاوی و شتری در میان کلیه چرم های طبیعی، بیشترین توان و استحکام کششی را دارا هستند و هر چه قدر تلاش کنید که چرم را با دو دست گرفته و به طرفین بکشید تا کش بیاید هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.

ویژگی ممتاز بیان شده در مورد چرم طبیعی شتری و گاوی، یعنی استحکام کششی بالای هر دو نوع چرم، سبب شده تا بتوان از این دو نوع ماده دباغی شده برای ساخت و تولید محصولات و لوازمی که نیاز به استحکام و مقاومت بالا دارند استفاده گردد. علاوه بر آنکه در تولید کیف، کفش، کمربند و اکسسوری از این دو نوع چرم به فراوانی بهره گرفته می شود، در صنایع مختلفی همچون صنعت خودرو و هواپیمایی و نیز در مشاغلی چون آهنگری و رستوران داری نیز کاربرد دارد.

اما یادمان نرود که هدف اصلی از نوشتن این مقاله، پاسخ به این پرسش است که آیا چرم طبیعی شتری بهتر است یا گاوی؟ در حقیقت باید گفت که این پرسش نمی تواند چندان صحیح و دقیق باشد چون هر کدام از چرم های شتری و گاوی ویژگی های مثبت بسیاری دارند که این ویژگی ها سبب می شود تا چرم های نام برده شده به عنوان یکی از بهترین انواع چرم های طبیعی شناخته شوند. اما اگر بخواهیم از یک ویژگی به عنوان شاخصه برتری چرم شتری نسبت به چرم طبیعی گاوی و سایر چرم های طبیعی صحبت کنیم می توانیم گریزی به نظر کارشناسان آزمایشگاهی زنیم آنجا که گفته می شود استحکام و مقاومت چرم شتری چیزی بالغ بر 6 الی 10 برابر چرم گاوی است.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

فروش عمده چرم شتر کمربندی

چرم شتر کمربندی ضخامت بالایی داشته و دارای رنگ های تیره می باشد. تولید و فروش عمده از طریق این مرکز قابل انجام می باشد. تولید و ساخت کمربند نیازمند چرم ضخیم است

پاسخی بگذارید