فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم اشبالت گاوی / چرم اشبالت گاوی چیست

چرم اشبالت گاوی چیست

در این مطلب می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم که چرم اشبالت گاوی چیست و چه کاربردی دارد؟

پوست چرم گاوی دباغی شده، ضخامت بسیار بالایی دارد. به گفته تولید کنندگان، ضخامت کلی چرم گاوی قبل از برش و ورقه ورقه کردن، چیزی بالغ بر 6 الی 8 میلیمتر است که نسبتا ضخامت بالایی است. اما این ضخیم بودن چرم چندان کارآمد نیست از همین روی آن را به لایه های نازکتر با ضخامت کمتر تقسیم کرده و برش می زنند.

 

چرم اشبالت گاوی چگونه بدست می آید؟

  • چرم ضخیم گاوی به چندین  قسمت تقسیم می شود. روی چرم که محل رویش مو است بهترین قسمت چرم گاوی است که اکثر چرم های رویه و نبوک از این قسمت بدست می آید. به این بخش از چرم full grain گفته می شود.
  • قسمت دومی هم وجود دارد که کمی پایین تر از full grain می باشد. به این قسمت top grain گفته می شود.
  • اما قسمت تحتانی پوست چرم گاوی که از مرغوبیت کمتری برخوردار است suede نامیده می شود. چرم اشبالت از همین قسمت بدست می آید؛ از قسمت تحتانی پوست چرم گاوی. البته پس از آنکه سطح این قسمت را صیقل دادند و حالتی مخملی پیدا کرد.

چرم اشبالت گاوی بسته به نوع کاربری اش ضخامت های مختلفی از 1  تا حدودا 2 میلیمتر دارد.

 

کاربرد چرم اشبالت گاوی

از چرم اشبالت گاوی استفاده های مختلفی می شود. نوع مرغوب و ضخیم چرم اشبالت گاوی برای تولید کیف های دخترانه و فانتزی و نیز برای اکسسوری های چرمی و رویه کفش استفاده می شود.

نوع نازکتر این چرم گاوی هم برای آستری داخل کفش و کفش های ایمنی کاربرد دارد.

در صنعت نیز از این چرم برای تمیز و صیقل دادن تیغه های ماشین آلات صنعتی استفاده می شود.

 

چرم اشبالت گاوی رنگی

ظاهر مخملی چرم گاوی حس خوشایندی به شخص مخاطب می دهد به همین دلیل چرم اشبالت گاوی طرفداران پرشماری دارد. استقبال از چرم اشبالت گاوی سبب شده تا تولید کنندگان توجه ویژه و خاصی به این چرم داشته باشند به همین خاطر این چرم را در رنگ های پرطرفدار تولید می کنند تا رضایت مشتری جلب شود.

چرم اشبالت گاوی تولید شده در رنگ های قرمز، آبی، سبز، قهوه ای و مشکی بیشترین حجم خرید را به خود اختصاص داده اند. البته رنگ های دیگر نیز تولید می شود ولی رنگ های نام برده شده پرکاربرد تر اند.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

قیمت هر فوت چرم گاوی

قیمت هر فوت چرم گاوی در بازار تهران و دیگر شهرها متناسب با فینیش چرم، حجم سفارش، سورت و روابط میان خریدار و فروشنده یا تولید کننده فرق می کند ولی آنچه اهمیت دار

پاسخی بگذارید