فروش سایت
جمعه , ژانویه 1 2021
خانه / چرم بزی / پوست چرم بزی / پوست چرم بزی دباغی شده

پوست چرم بزی دباغی شده

پوست چرم بزی دباغی شده موارد کاربردی گسترده ای دارد. از انواع دباغی نشده و غیر فینیش نیز استفاده های فراوانی می شود. در این مقاله انواع پوست چرم بزی تولید شده را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

بز حیوانی پر فایده است که از فرآورده های آن در صنایع غذایی و نیز صنعت پوست و چرم استفاده های فراوانی می شود. پوست بز پس از ذبح دام، در اسرع وقت به کارخانه چرم سازی رفته و در آنجا مراحل لازم جهت دباغی پوست بز را طی می کند. سرعت در تمامی مراحل دباغی امری ضروری است و عدم توجه و دقت به آن، فساد و پایین آمدن کیفیت چرم فینیش یا نهایی را موجب خواهد شد.

انواع پوست چرم

  • پوست چرم بزی
  • پوست چرم گاوی
  • پوست چرم شتر
  • پوست چرم شترمرغ
  • پوست چرم گوسفند

نکته: شاید در کشورهای خارجی از پوست سایر حیوانات هم بشود چرم درست کرد ولی در ایران موارد فوق مرسوم تر بوده و استفاده از آنها هیچگونه محدودیتی ندارد.

پوست چرم تزیینی بزی

یک نوع پوست چرم بزی وجود دارد که همراه با پشم است. یعنی پشم حیوان را از بدنش جدا نمی کنند. به این نوع از پوست، پوست چرم تزیینی می گویند که البته در کارخانه بر روی اینگونه از پوست های چرمی فرآیندهای متعددی انجام می گردد تا از فساد آن جلوگیری شود.
مد نظر داشته باشید که طرح های پوست چرم بزی و نیز پوست چرم گاوی منحصربفرد هستند یعنی هیچ دو پوستی را نمی توانید بیابید که طرح و نقش یکسان و مشابه داشته باشند.

پوست چرم بزی تزیینی

از انواع پوست چرم تزیینی بزی و گاوی می توان برای زیبایی نمای محل سکونت و یا شرکت های معتبر استفاده کرد. با انداختن پوست چرم تزیینی در کف منزل یا شرکت زیبایی خاصی را می توان به محیط بخشید و یا در جایی مناسب از اتاق به دیوار آویزان کرد. بعلاوه می توان آن را بر روی مبلمان و یا صندلی های تک نفره نیز قرار داد. جالب است بدانید که بعضا دیده شده پزشکان به افراد واجد شرایط توصیه می کنند که به جای نشستن بر روی زمین از پوست چرم مویی استفاده کنند.

پوست چرم بزی خام

پوست چرم بزی خام را می توان یک فرآورده نیمه آماده بحساب آورد. بر روی این پوست شماری از مراحل دباغی (و نه همه مراحل) اعمال شده که هر مرحله اسمی بخصوص دارد. موارد زیر همگی می توانند در دسته پوست چرم خام قرار گیرند:

  • پوست چرم نمک سود شده
  • وت بلو
  • سالامبور
  • چرم کراست
  • چرم دای کراست

پوست چرم بزی خام

چرم پوست بزی دباغی شده

محبوبترین و شناخته شده ترین پوست چرم در میان مردم، چرم پوست بزی دباغی شده است. دباغی شده به این معنیست که فرآیند ساخت و تولید چرم تکمیل گشته. در واقع هر نوع اقدامی اعم از رنگ و طرح که قرار بوده به چرم اعمال شود در این مرحله بطور کامل انجام شده است.

چرم پوست بزی دباغی شده

طیف رنگی چرم پوست بزی دباغی شده کاملترین طیف رنگی می باشد. به همین خاطر برای تولید محصولات چرمی، سازندگان بیشتر از این نوع چرم دباغی شده استفاده می کنند.
نام دیگر چرم دباغی شده، چرم فینیش می باشد.

منبع: چرم طبیعی ایران

مطلب پیشنهادی

فروش چرم بزی طرح پوست ماری

فروش چرم بزی تنها به نمونه هایی با طرح های ساده و رنگی محدود نمی شود بلکه این روزها چرم طرح پوست ماری از انواع بزی، گاوی و شتری هم فروش خوبی را به خود اختصاص دا

پاسخی بگذارید