فروش سایت
شنبه , ژانویه 2 2021
خانه / کیف چرم طبیعی / نحوه افزایش عمر کیف چرم طبیعی

نحوه افزایش عمر کیف چرم طبیعی

سوالی که ممکن است برای هر شخص بوجود آید این است که چگونه و چه طور می توان عمر کیف چرم طبیعی را افزایش داد؟ راهکارها و نحوه نگهداری صحیح در این مطلب آمده است.

کیف چرم طبیعی نسبت به کیف های چرم مصنوعی و کیف های طرح چرم قیمت بسیار بالاتری دارد به همین خاطر بایستی بدان توجهی ویژه داشته و همانند پوست صورت تان از آن مراقبت نمایید. با راهکارهایی که در این فایل متنی بدان اشاره خواهیم کرد می توانید طول عمر کیف چرم طبیعی خود را افزایش داده و مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید.

آلودگی های بسیاری در دور و بر شما وجود دارد بطوریکه هر چه قدر هم که مراقب تمیز ماندن کیف تان باشید باز هم فرار از این آلودگی ها اجتناب ناپذیر است. تمیز نبودن هوا، وجود باکتری در مترو، بی آر تی و اتوبوس، لکه جوهر، لکه خودکار، لوازم آرایش، مواد غذایی همه و همه مواردی هستند که تمیزی کیف چرم طبیعی شما را تهدید می کنند. بنابراین بایستی روش های اصولی و صحیح تمیز کردن کیف چرم طبیعی را بشناسید.

  • اصلی ترین بخش کیف، ظاهر بیرونی آن است. برای کیف هایی غیر از جیر، مخمل، نبوک، اشبالت و هورس، بهترین روش تمیز کردن این است که یک لیوان پر از آب بر دارید و در آن یک قطره شامپو با ph پایین و یا یک قطره مایع دستشویی داخل آن بریزید و با یک شی دسته دار آن را هم بزنید تا محلول و آب ترکیب شود. سپس یک پارچه نخی تمیز بر دارید، قسمتی از آن را داخل محلول فرو برده و سپس آن را محکم بفشارید تا اضافی آب خارج شود. حال به آرامی و در یک جهت پارچه آغشته را بر روی سطح چرمی کیف بکشید تا گرد و غبار و احتمالا لکه های موجود بر روی سطح کیف کاملا حذف شود. در نهایت با استفاده از یک پارچه نخی خشک و تمیز بر روی سطح کیف بکشید تا کاملا خشک شود.
  • داخل کیف هم باید تمیز شود چون قسمت داخلی بیشتر از قسمت بیرونی کثیف شده و نیاز به تمیز کاری دارد. به همین منظور کیف چرم طبیعی خود را خالی کنید، آن را برعکس بگیرید تا غبارهای ریز داخل کیف از آن خارج شود. (از جاروبرقی و سر باریکش نیز می توان برای حذف گرد و غبار استفاده نمود.) سپس برای تمیزی بهتر، یک دستمال نخی خشک بردارید و به قسمت داخل کیف بکشید تا گردهای ریز پاک شوند.
  • برای تمیز کردن لکه جوهر، چربی، خون و … هرگز از مواد شوینده قوی و یا پد های آرایشی بهداشتی استفاده نکنید چون ممکن است به بافت چرم طبیعی آسیب برسانند.
  • اگر می خواهید عمر کیف چرم طبیعی تان بالا رود و بعد از چند سال استفاده مانند روز اولش شود بایستی همچون پوست صورت تان از آن محافظت کنید. برخی از افراد بدون داشتن دانش و علم کافی از سرکه سفید، روغن کتان و انواع و اقسام روغن های معدنی و گیاهی برای نرمی چرم استفاده می کنند که این اقدام از پایه و اساس غلط است و نه تنها موجب افزایش عمر کیف چرم طبیعی شما نمی شود بلکه ممکن است کیف تان زودتر از حد معمول خراب شود. توصیه ما به شما این است که از واکس های مخصوصی که شرکت های برند، تولید کننده آن هستند استفاده نمایید. با مراجعه به فروشگاه های معتبر از فروشنده بخواهید که یک واکس مخصوص کیف چرم به شما دهد و از آن برای تمیزی و نرم نگه داشتن کیف تان استفاده نمایید.
  • برای تمیزی یراق آلات و سگک ها نیز می توانید از پولیش استفاده کنید البته از اعمال زیاد آن به قسمت های جانبی پرهیز کنید چون ممکن است به یراق آلات کیف تان آسیب زده و بر روی رنگ آن تاثیر گذارد.

حال که این موارد را دانستید بدانها عمل کرده و آنها را به کار ببندید تا بهتر بتوانید از کیف چرم طبیعی خود مراقبت کرده و طول عمر آن را افزایش دهید.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

تهیه کیف دستی چرم طبیعی زنانه

تنوع در میان انواع کیف دستی چرم طبیعی زنانه بسیار بالا است و اگر دقیقا …

پاسخی بگذارید