فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم گاوی / قیمت هر فوت چرم گاوی

قیمت هر فوت چرم گاوی

قیمت هر فوت چرم گاوی در بازار تهران و دیگر شهرها متناسب با فینیش چرم، حجم سفارش، سورت و روابط میان خریدار و فروشنده یا تولید کننده فرق می کند ولی آنچه اهمیت دارد این است که تولید کننده و فروشنده دست اول با قیمت بهتر و مناسبتری چرم طبیعی خود را عرضه می دارند.

یکسری عوامل هستند که بر روی قیمت هر فوت چرم گاوی تاثیرگذار اند.
اما قبل از آنکه به ذکر این موارد بپردازیم لازم است به معرفی فوت بپردازیم.
سوالی که مشتریان زیادی از ما می پرسند این است که؛

هر فوت معادل چند سانتی متر است و چرا از این واحد استفاده می شود. از این رو در این مطلب به صورت اختصاصی به واحد معروف فوت و کاربرد آن در فروش چرم گاوی پرداخته می شود. همچنین کاربردهای این چرم و تفاوت آن با چرم بزی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. تا انتها این مطلب را دنبال نمایید. قیمت هر فوت چرم گاوی

هر فوت چرم چند سانت است؟

هر فوت چرم چند سانت است؟ فوت واحد اندازه گیری چرم طبیعی یا چرم خام است.
هر فوت چرم چقدر است؟
هر فوت چرم معادل یک مربع به ضلع ۳۰ سانتیمتر است.
بر همین اساس مساحت یک جلد کامل پوست چرم بزی، گاوی، شتری و یا گوسفنذی بر حسب فوت مربع تعیین می شود.
برای مثال پوست زیر که پوست چرم بزی است معادل ۶ فوت مربع ابعاد دارد.

البته برخی از کارخانه ها ضلع این مربع را ۳۰، برخی ۳۰٫۵ و برخی دیگر ۲۸٫۵ سانتیمتر در نظر می گیرند.
در کارخانه چرم سازی پوست چرم از میان دستگاه مخصوص اندازه گیری عبور کرده و فوتاژ چرم توسط دستگاه به ثبت می رسد.

معادل فارسی واژه فوت، پا می باشد بنابراین جواب این پرسش که قیمت هر پا چرم طبیعی چه قدر است توضیح فوق می باشد.

در واقع در کارخانجات چرم سازی، زمانی که مراحل دباغی و فرآوری پوست انجام شود، مساحتش را پشت آن می نویسند و سپس آن را بسته بندی می کنند. به این ترتیب در هنگام عرضه و فروش، هیچ مشکلی از نظر متراژ وجود نخواهد داشت و نیاز به اندازه گیری مجدد نمی باشد. 

البته باید یادآور شد که قبل از ابداع دستگاه مذکور، از قاب های چوبی استفاده می کردند. این قاب ها را به کمک نخ، مش بندی نموده و با قرار دادان آن روی چرم، تعداد مربع هایی که سطح چرم را در بر می‌ گیرند، شمارش می کنند. مجموع این مربع ها، مساحت کلی چرم را نشان می دهد. 

به این شیوه اندازه گیری، راسته موزائیک گفته می شود. طبیعی است که این روش، نسبت به به دستگاه، کم دقت تر و تقریبی می باشد. 

دستگاه های امروزی به دستگاه های اسکنر، شباهت زیادی دارند. چرم های گاوی، گوسفندی و بزی به این طریق اندازه گیری می شود اما برای چرم های زیره و کفی از وزن‌شان، استفاده می کنند. 

عوامل موثر بر قیمت چرم گاوی

عوامل موثر بر قیمت چرم گاوی

  • سورت چرم گاوی دباغی شده
  • طرح و فینیش چرم گاوی طبیعی
  • خرید از فروشندگان دست اول یا واسطه ها
  • خرید مکرر چرم از یک عرضه کننده معتبر
  • سفارش چرم بصورت عمده و در حجم بالا

توجه داشته باشید قیمت چرم گاوی وقتی خریدتان را از واسطه ها انجام می دهید بیشتر از زمانی است که بطور مستقیم و بی واسطه اقدام به تهیه و خرید چرم گاوی و سایر چرم ها می نمایید.
در حال حاضر قیمت هر فوت چرم گاوی مقدار ثابتی نداشته و با توجه به نوسانات قیمت ارز تغییر می کند.
خرید چرم گاوی صادراتی نیز از طریق شرکت چرم رادمان و سایت بازار چرم گاوی بی واسطه قابل انجام می باشد.

منبع: بازار چرم گاوی

انواع چرم گاوی بسته به کیفیت و مرغوبیتشان، قیمت مختص به خود را دارند. نوع دباغی و فرآوری پوست، یکی دیگر از عواملی است که سبب اختلاف قیمتی می شود. زیرا در هر نوع دباغی، مواد خاصی به کار می رود که قیمت آنها متفاوت می باشد. 

ظاهر و مشتری پسندی چرم نیز پارامتر مهمی است که هزینه نهایی برای خرید آن را تغییر می دهد. علاوه بر این بسته به اینکه روی چرم، طرح خاصی چاپ شده باشد یا خیر، قیمت آن هم دچار نوسانات متعدد می گردد. 

نکته  دیگری که می بایست مورد توجه قرار گیرد این است که گاو های جوان تر، پوست ظریف تر و در نتیجه، چرم ظریف تری نسبت به گاو های مسن دارند که این موضوع در بازار فروش اثر مستقیم دارد. 

علاوه بر این گاو هایی که در محیط های باز مانند مناطق کوهستانی، پرورش یافته اند، نسبت به گاو هایی که در محیط بسته به سر برده اند، پوست بهتر و باکیفیت تری دارند طبیعتا چرم گرانتری هم خواهند داشت. لطیف ترین چرم مربوط به گوساله های شیری می باشد. 

نوع کاربری چرم هم می تواند عامل تعیین کننده برای قیمت آن محسوب شود. چرمی که قابلیت کاربری بیشتری دارد، ارزش مادی بالاتری هم خواهد داشت. 

آشنایی با چرم گاوی

آشنایی با چرم گاوی چرم گاوی، از پر کاربرد ترین انواع چرم در ایران و جهان بوده که به عنوان چرم سنگین از آن یاد می شود. زیرا مقاومت و استحکام بالایی دارد و به راحتی آسیب نمی بینند.

با توجه به نژاد های متنوع گاو، چرم های گاوی متفاوتی هم تولید می شوند. این چرم در مقایسه با چرم برخی حیوانات مانند کروکودیل، روباه، گوزن، آهو و سایر حیوانات غیر اهلی، فراوانی بالاتری دارد. 

مشخصات چرم گاوی اصل

مشخصات چرم گاوی اصل را بر اساس چندین پارامتر می توان تشخیص داد. چرم گاوی اصل در مقایسه با نوع غیر اصل آن، از ضخامت یکسان در قسمت های مختلف خود بهره مند نمی باشد. این در حالی است که چرم غیر اصل به خاطر اینکه توسط دستگاه تولید شده است، کاملا یکدست می باشد. 

چرم گاوی طبیعی، در انعکاس نور در قسمت های مختلف خود به یک شیوه عمل نمی کند. برخی قسمت های آن شفافیت بیشتر و برخی شفافیت کمتری دارند و توانایی آن در انعکاس نور را متغیر می سازند. 

سوراخ های ریزی که در پوست گاو وجود دارد، در سطح چرم آن هم دیده می شوند. البته برای این کار می بایست آن را در مقابل نور یک لامپ گرفت. در رابطه با نوع غیر اصل، چنین موضوعی صادق نیست. 

بوی طبیعی هم راهکار دیگری است که اصالت چرم را اثبات می کند. علاوه بر این، چرم اگر طبیعی و اصل باشد، وقتی روی آن دست کشیده می شود، احساس گرمی در دست ایجاد می کند. اما بالعکس چرم مصنوعی، حس سردی را منتقل می نماید. 

نوع اصل چرم، بسیار مقاوم بوده و زمانی که در مقابل شعله قرار می گیرد، سریعا نمی سوزد. اما نوع غیر اصل و مصنوعی، خیلی زود، جمع می شود. بوی ناشی از سوختن چرم، تقریبا مشابه بوی ناشی از سوختن مو می باشد. 

چرم اصل در پشت خود پرز دارد. در صورتی که در نوع غیر طبیعی، این پرز ها دیده نمی شوند و به جای آنها نخ وجود دارد. بنابراین در لباس هایی که این چرم ها به کار می رود، می توان به راحتی به اصالت آن پی برد. 

در مجموع، تشخیص چرم اصل و غیر اصل برای عموم افراد کار نسبتا سختی است، از این رو توصیه می شود برای بهره مندی از محصول با کیفیت و طبیعی، صرفا از مراکز فروش معتبر، خریداری شوند. 

ارجحیت چرم گاوی نسبت به چرم بزی

ارجحیت چرم گاوی نسبت به چرم بزی مسئله ای که همواره مطرح می شود، ارجحیت چرم گاوی نسبت به چرم بزی است. اما دلیل این امر چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، چرم گاوی متراکم تر، مستحکم تر و بادوام تر از چرم بزی است. ضربات فیزیکی را بهتر تحمل می کند و نسبت به تنش های برشی، واکنش کمتری در مقایسه با چرم بزی نشان می دهد. 

کاربرد چرم گاوی، به خاطر استحکام بیشتر بسیار بیش تر از چرم بزی می باشد. در واقع برای تولید محصولات ظریف تر از چرم بزی استفاده می شود. اما محصولاتی که نیاز به مقاومت بالا دارند، به کمک چرم گاوی تولید می گردد.

برای مثال در ساخت کفی و رویه کفش، چرم سنگین یعنی گاوی را به کار می برند. اما چرم بزی را صرفا در قسمت آستری آن مورد استفاده قرار می دهند. 

چرم های گاوی به سبب بزرگ تر بودن گاو نسبت به بز، متراژ بیشتری دارند و برای اهداف متنوع تری به کار می روند. 

چه محصولاتی از چرم گاوی حاصل می شود؟

تولید چرم گاوی با هدف به کارگیری در صنایع مختلفی انجام می شود. به نحوی که این محصول، ماده اولیه در صنایعی همچون کیف سازی و کفش سازی را تشکیل می دهد. انواع کیف های زنانه و مردانه چرم که به عنوان کیف های لوکس و شیک به فروش می رسند، از این جنس تهیه می شوند. 

کفش های مردانه، زنانه و بچگانه چرم در قسمت های مختلف خود از جمله کفی، رویه، آستری از چرم بهره می برند. چمدان های مستحکم چرمی نیز حاصل به گارگیری آن می باشد. 

انواع لباس های شیک و مجلسی مانند کت و شلوار، پیراهن، پالتو، مانتو و کاپشن را با به کارگیری چرم گاوی طراحی و تولید می نمایند. همین طور به منظور تولید دستکش چرمی که در بین موتور سواران رایج است، کاربرد دارد. 

از دیگر فرآورده های چرم گاوی می توان به جلد های متنوع و مختلفی که برای انواع سر رسید، کتب گوناگون، رساله های دانشگاهی و… به کار می رود، اشاره کرد. 

اکسسوری ها و یراق آلات متعدد مثل دستبند چرمی، کمربند، کراوات، سر زیپ و جلد گوشی همراه از این جنس ساخته می شوند. علاوه بر این چرم را برای ابزار آلات و ادوات موسیقی مانند دف، طبل، تنبک و کاور آنها نیز مورد استفاده قرار می دهند. 

در تولید لباس های محلی عشایر و همچنین ساخت سر پناه نیز قابلیت فراوانی دارند. برای ساخت تابلو های چرمی هم از آن استفاده فراوان می شود. 

صنعت مبلمان سازی هم استفاده فراوانی از این محصول دارد. 

مزیت استفاده از چرم گاوی

مزیت استفاده از چرم گاوی استفاده از چرم گاوی مزایای بسیاری به همراه دارد. اولین مزیت آن، استفاده از قسمتی از بدن حیوان است، که هیچ کارایی دیگری ندارد. در واقع گاو مانند سایر حیوانات اهلی، به خاطر گوشت و شیر پرورش داده می شود، اما پوست آن یک جزء جانبی اما بسیار پر کاربرد می باشد. 

به عنوان یک پارچه بادوام و رسمی می توان از آن استفاده نمود. همان طور که اشاره شد، به عنوان رویه مبلمان ها نیز کاربرد دارد. قابلیت شست و شو و تمیز کردن با پارچه نم دار از مهمترین مزیت های آن به شمار می رود. حتی در مورد کیف و کفش های چرمی نیز همین طور است و به راحتی و صرفا به کمک یک پارچه می توان آنها را کاملا تمیز نمود. 

تولید انواع چرم، سبب ایجاد فرصت های شغلی زیاد به صورت مستقیم و غیر مستقیم گردیده که این امر به نوبه خود می توان از اهمیت به سزایی برخوردار باشد. زیرا نه تنها در بازار داخل مشتریان فراوانی دارد، بلکه در بخش صادرات هم به عنوان یک محصول اصلی شناخته می شود. 

صادرات این محصول، موجب ارزآوری بسیاری برای کشور خواهد شد. 

قیمت چرم گاوی چگونه تعیین میشود؟

همان طور که در قسمت های بالا اشاره شد، برای تعیین قیمت چرم باید به چندین فاکتور توجه داشت. چرم گاوی را اولا بر حسب مساحت آن قیمت گذاری می کنند. 

قیمت چرم ها را کیفیت و مرغوبیت شان هم رقم می زند. صادراتی بودن چرم می تواند قیمت آن را با افزایش مواجه کند. همچنین هرچه حجم آن، بیشتر باشد ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد. 

طرح دار بودن و نبودن، مواد مصرفی در دباغی هم ارتباط مستقیمی با قیمت گذاری چرم دارد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه قیمت گذاری چرم خام، می توان با کارشناسان این سایت ارتباط برقرار کرد. شماره های تماس با آنها نیز در سایت درج گردیده است. 

تولید کننده انواع چرم در ایران

تولید کننده انواع چرم در ایران تولید کننده انواع چرم در ایران، طیف بسیار متنوعی از چرم ها اعم از چرم های گاوی، گوسفندی، بزی، آهو، گوزن، روباه، کروکودیل، شتر، شترمرغ، گاومیش، گوساله و… را به روش های مختلف تولید می کند. 

این تولیدات با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا انجام می شود تا از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. همچنین سعی بر مصرف موادی است که سازگاری مناسبی با طبیعت و محیط زیست هم داشته و موجب آسیب به آن نگردد. 

چرم های تولیدی، تنفس خوبی دارند و به همین خاطر برای تولید کفش های چرمی به کار گرفته می شوند. به عبارتی باید گفت تولید کننده انواع چرم در کشور، مواد خام برای صنایعی که به چرم نیاز دارد را در داخل تولید کرده و نیاز به کشور های دیگر را تا حد زیادی کاهش داده است. 

مطلب پیشنهادی

چرم گاوی خام چه ویژگی هایی دارد

آیا می دانید چرم گاوی خام چه ویژگی هایی دارد و در چه مواردی از …

پاسخی بگذارید