فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم شتر / صادرات چرم شتر مشهد به ترکیه

صادرات چرم شتر مشهد به ترکیه

صادرات چرم شتر مشهد به ترکیه و کشور های دیگر این روز ها می تواند به عنوان یکی از کالاهای غیر نفتی و پر سود انجام شود که با توجه به کیفیت چرم ایرانی بازار پسندی لازم را هم دارا است.

یکی از انواع چرم های موجود در بازار کشور که از آن برای تولید کیف کفش و بعضا لباس استفاده می شود، چرم شتر می باشد. مشهد یکی از مراکز بزرگ تولید چرم شتر در ایران است، که البته با توجه به داشتن کارخانه های تولیدی متعدد می تواند علاوه بر تأمین نیاز بازار داخلی در صادرات هم موفق باشد.

اما اوضاع صادرات چرم شتر این روز ها چگونه است؟

آمار و ارقام گمرک در مورد صادرات چرم شتری و انواع دیگر این کالا اصلاً چنگی به دل نمی زند. البته نسبت به دهه 80 این امر کاهش زیادی داشته است. اما شاید وضعیت کنونی بتواند کمک کند تا صادرات چرم شتر مشهد و یا دیگر شهر ها به ترکیه و بازار جهانی بهتر شود.

اما در این میان در سال های اخیر گویا حدود 60 تن انواع چرم وارداتی هم داشته ایم. و این سبب شده تا سوالاتی بازار چرم را در بر بگیرید.

آیا چرم خارجی نجس است؟

واردات از کشور های خارجی و غیر مسلمان هم انجام می شود و شاید برای البسه و مواردی که از آن برای تولید استفاده می شود این سوال مطرح باشد که حکم شرعی چنین کالاهایی چگونه است؟

پاسخ نهایی سوال بسته به این که از کشور مسلمان خرید شده است و یا خیر متفاوت می باشد. و قطعاً بسته به نظر مرجع تقلید می تواند نجس باشد.

پس شاید به جای همین وارات اندک انواع چرم که جنجال هایی هم به همراه دارد، بد نباشد صادرات چرم شتری و انواع دیگر را بیشتر در دستور کار قرار دهیم.

صادرات چرم شتر از ایران

اما موضوع مهم این است که در صورت صادرات چرم شتر از ایران، بازار های هدف کدامند؟

بازار هدف چرم شتری ما خاور میانه، ترکیه، تایلند و برخی کشور های اروپایی می تواند باشد. از آن جا که صادرات چرم شتری را اغلب به صورت خام می توان انجام داد، دست تاجران در مذاکره با مشتری های خارجی بسیار باز بوده و سود چشم گیری خواهند داشت.

صادرات چرم شتر

مطلب پیشنهادی

عرضه مستقیم چرم خام شتر مشهد

از مرغوبترین چرم های خام تولید کلان شهر مشهد می توان به چرم خام شتر اشاره نمود. عرضه مستقیم نمونه های رنگی و درجه یک این پوست دباغی شده از طریق این مرکز انجام م

پاسخی بگذارید