فروش سایت
جمعه , ژانویه 1 2021
خانه / رادمان / صادرات چرم شتر ایران به عراق

صادرات چرم شتر ایران به عراق

به جد می توان گفت که چرم شتر ایران قابلیت صادرات به عراق و دیگر کشورها را دارد. کارشناسان تولید و فروش معتقدند با شناخت صحیح از کشور هدف می توان گامی به سوی صادرات برداشت.

کشورهایی که توانایی تولید چرم را دارند عموما به جای آنکه چرم فینیش را خریداری کنند، به دلیل قیمت مناسب و تولید چرم مطلوب و ایده آل با ملاک های خود، به سراغ خرید و واردات پوست چرم می روند. اما کشورهایی هم هستند که به هر دلیل اقدام به واردات چرم خام از کشورهای تولید کننده و صادرکننده می روند. این کشورها دو دسته اند که بایستی یک تولیدکننده بداند چگونه چرمی در آن کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

دباغی چرم به دو صورت انجام می شود؛

  • دباغی گیاهی
  • دباغی کرومی

کشورهای صنعتی پیشرفته و اکثر کشورهای اروپایی تنها اجازه واردات چرم با دباغی گیاهی را دارند ولی کشورهای سطح پایین تر هیچگونه محدودیتی در مورد ورود چرم با دباغی کرومی به کشورشان وجود ندارد.

که البته اگر تولید کننده و سازنده چرم حرفه ای باشد می تواند هر دو نوع چرم را تولید و ارائه دهد.

کشور ایران به دلیل داشتن مناطق گرمسیر و کویری، دام های شتر زیادی را در خود پرورش می دهد به همین دلیل میزان عرضه و فروش انواع پوست چرم شتر اش هم بالا است تا این حد که علاوه بر تامین نیاز بازار داخل، قادر به صادرات چرم شتر به عراق، ترکیه، روسیه و دیگر کشورها نیز می باشد. البته در بحث های صادراتی، امکان صادرات کراست و دای کراست چرم شتر نیز وجود دارد که شرایطش با گفتگو و مذاکره تعیین می گردد.

مطلب پیشنهادی

صادرات چرم خام طبیعی مشهد

شهر مشهد یکی از قطب های اصلی ایران در زمینه تولید انبوه چرم خام طبیعی بشمار می رود که قادر به صادرات حجم بالایی از انواع پوست چرم اصل به کشورهای حوزه cis و اروپ

پاسخی بگذارید