فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم / صادرات چرم خام طبیعی مشهد

صادرات چرم خام طبیعی مشهد

شهر مشهد یکی از قطب های اصلی ایران در زمینه تولید انبوه چرم خام طبیعی بشمار می رود که قادر به صادرات حجم بالایی از انواع پوست چرم اصل به کشورهای حوزه cis و اروپا می باشد.

مشهد قطب تولید چرم خام طبیعی بشمار می رود و سال های سال است که چرم خام طبیعی اش به عنوان کالایی صادراتی به کشورهای همسایه ایران، کشورهای حوزه cis و نیز کشورهای اروپایی صادر می شود.

به طور کل اگر چه صادرات چرم خام ایران به دلیل وضع عوارض صادراتی و چندین دلیل دیگر به نسبت گذشته کاهش داشته ولی کماکان بخشی از تولیدات پوست چرم تولید شده در کارخانه های مشهد، تبریز، همدان و ورامین به کشورهای راغب صادر می شود.

کیفیت برخی از چرم های خام طبیعی ساخته شده در کارخانه های چرم سازی مشهد بالا است و کاملا مرغوب و با کیفیت هستند ولی به لحاظ قیمتی کمی گران اند از همین روی توان رقابت با تولیدات مشابه تا حدی پایین آمده است.

با همه مشکلاتی که پیرامون صنعت چرم ایران وجود دارد باز هم با این حال همچنان درصدی از چرم های شهر مشهد که از کیفیت مناسب و قیمت رقابتی برخوردار اند به کشورهای همسایه صادر می شود تا ایران همچنان بتواند از طریق صادرات این صنعت بومی ارزآوری داشته باشد.

صادرات پوست چرم ایران ایران سالانه چند ده میلیون جلد پوست چرم سبک و سنگین استحصال می کند که این رقم مقدار قابل توجهی است ولی از این مقدار کمتر از ده درصد به چرم نهایی تبدیل و به مصرف داخلی می رسد و مابقی به ناچار باید صادر شود. بنابراین در حال حاضر ایران به دلیل صادرات حجم بالایی از پوست چرم و محصولات نیمه ساخته چرمی به عنوان صادرکننده مواد خام در دنیا شناخته می شود.

منبع: چرم رادمان

ابتدا باید بدانید که سه مورد،کیفیت چرم خریداری شده را تعیین می کنید:

1-روند برنزه کردن

2-نوع مخفی کردن

3-محل برش

4-ضخامت چرم.

کیفیت چرم

با این حال ، همانطور که تصور می کنید ، و مانند همه جا ، کیفیت چرم متفاوت است ، و قیمت همیشه یک شاخص خوب از کیفیت مورد نظر نیست.

چگونه می توانیم امور را شفاف تر کنیم؟ چه نوع چرمی وجود دارد و چگونه می توانیم یاد بگیریم که آنها را بشناسیم؟ چگونه می توان کیفیت چرم را “اندازه گیری” کرد؟ چه برش باید انتخاب شود و برای کدام استفاده؟صادرات چرم خام طبیعی مشهد

مشخصات فنی چرم طبیعی مشهد

مشخصات فنی چرم طبیعی مشهد چرم خام مشهد بر اساس نوع به دسته های چرم های خام گاوی، چرم های خام گوسفندی ، چرم های خام شتر، چرم های خام شتر مرغ و چرم های خام بز تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این چرم ها مشخصات فنی مختص به خود را دارند.

همواره مواردی خاصی از جمله نوع چرم، فینیش چرم (finishing leather)، سورت یا گریل چرم و نوسانات بازار ارز بر قیمت چرم ها تاثیر گذار هستند.

چرم طبیعی مشهد در هر نوع، بهترین کیفیت را برای صادرات چرم مشهد به کشور های اطراف تضمین کرده است.

در واقع چرم های گاوی از ضخامت بسیار بالایی برخوردار هستند و از آن ها برای ساخت انواع کیف، کوله، کفش و . . . استفاده می شود.

چندین مرحله وجود دارد که باید به پایان برسد تا کار روی پوست تمام شود … زیرا این چرم فقط به دلیل قطع شدن آن چرم نیست! و چرم طبیعی مشهد مشخصات فنی و کاربردی بسیاری دارد.

بعضی از اصطلاحات وجود دارد که شما بارها و بارها را روی برچسب ها یا هنگام صحبت با فروشنده می بینید ، و این حتی بدون ورود به انواع مختلف به پایان رسیده است. وقتی همه لایه های پوست را نگه می داریم ، بدون دانه بالا وقتی فقط لایه بالایی را نگه می داریم ، و در نهایت چرمی را تقسیم می کنیم که سخت ترین – اما همچنین زشت ترین – لایه های داخلی پوست نگه داشته شود ، در مورد دانه کامل صحبت می کنیم.

 پس از جدا شدن ، پوست حیوان با نمک درمان می شود تا آب از بین برود … اما هنوز هم پوست است.

 مراحل مقدماتی شامل شستشوی پوست به طرق مختلف است: باید آخرین ضایعات خز ، چربی و باقی مانده برداشته شود.

برنزه کردن فرآیندی است که باعث زنده ماندن پوست می شود و از این طریق آن را به موادی تبدیل می کند که پرکننده نشود و همچنین موزون و نرم باشد. این فرآیند مستلزم خیس شدن پوست در مواد مختلف است: تانن. دو نوع وجود دارد. برنزه کردن مواد معدنی یا برنزه کردن شیمیایی با استفاده از مواد مختلفی از قبیل نمک آلومینیوم ، آلوم یا کروم قابل انجام است: کارآمد و نسبتاً ارزان است ، از طرف دیگر این درمانها می توانند از نظر سمی اثبات شوند.

 

شناخت انواع برند های چرم مشهد

1.شرکت چرم مشهد

از سال ۱۳۷۵ شروع به کار کرده و ، کفش، البسه چرمی و… تولید می‌کند.  محصولات این شرکت از جنس چرم گاوی، بزی و گوسفندی هستند. قیمت محصولات چرم مشهد کم نیست. تولید محصولات چرم مشهد از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و همین قیمت محصولات  کمی بالاتر بازار است.

 ۲. نوین چرم


نوین چرم هم یکی از برندهای با کیفیت و معروف در  ایران است که  در عرصه تولید محصولات چرمی فعال است.

علاوه بر طراحان خارجی، صادرات محصولات این برند به کشورهای دیگری چون: کویت، ژاپن، قزاقستان، سوئد، آلمان، روسیه و جمهوری چک بیانگر موفقیت این برند در صحنه های بین المللی است.

البته این برند ها در زمینه ی تولید و فروش محصولات چرمی و صادرات محصولات چرمی مشغول هستند.

از برند هایی که به صادرات چرم طبیعی خام مشغول هستند و محصولات خود را به کشور های همسایه صادر می کنند می توان از کاملو نام برد.

معرفی انواع چرم خام طبیعی

معرفی انواع چرم خام طبیعی چرم های خام طبیعی بر اساس نوع و کیفیت به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. 

چرم های خام طبیعی بر اساس نوع به دسته های چرم های گاوی، بز، گوسفندی، شتر مرغ و شتر تقسیم می شوند.

و اما چرم خام طبیعی چیست ؟ 

به غیر از گاوها ، از پوست بره ، بز ، اسب ، خوک ، گوسفند ، گوزن ، کانگورو ، مارها ، تمساح ها و حتی فیل ها برای تهیه محصولات چرمی استفاده می شود. گاو ، گوسفند ، گوساله و بز ، بیشترین کاربرد را در صنعت چرم دارند. 

چرم هایی که از پوست گاو ساخته می شوند : 

این محبوب ترین چرم است – و چرمی که از گاو بالغ ساخته شده بیشترین استفاده را دارد. کاملاً ضخیم است اما در عین حال نرم و تا حدودی مقاوم در برابر سایش. این عموماً با عنوان Cowhide شناخته می شود و  همچنین از این ماده برای ساختن  محصولات چرمی متفاوتی  استفاده می شود.

 

چرم گوساله از پوست گاو جوان ساخته شده است. نرم ، صاف و بسیار زیاد در ساخت لوازم جانبی چرم گران قیمت باکیفیت است. چرم کیپ یک چرم سبک از پنهان گاو ، از گوساله ای است که پیرتر از آن برای چرم گوساله است. چرم خوب و لطیف است اما به اندازه چرم گوساله نیست.

 در ادامه می خواهیم به انواع مختلف چرم ها نگاه کلی بیندازیم : 

پوست گوزن دارای سخت ترین جنس در بین چرم های گرفته شده از پستانداران است. بسیار بادوام و در عین حال نرم و سبک و همچنین کشش است.اما خرید آن نیز بسیار گران است.

 

چرم های ساخته شده از بز و گوسفند به شما چرم دانه دار و ریز می دهد – به طور کلی چرم بره ای نامیده می شود. این چرم کاملاً نرم و سبک است. از آن برای ساختن چیزهایی استفاده می شود که به شکلی مانند دستکش و پوشاک متناسب شکل می گیرند. چون انعطاف بالایی دارند.

 

چرم ساخته شده از پوست بوفالو بسیار سخت تر از پنهان گاو است و دارای دانه ها و الگوهای عمیق است. این چرم بسیار بادوام و سختی آن بیشتر از  گاو است. بنابراین ساخت کفش و سایر موارد نادرست با این مخفی کاری معقول است. 

پوست بز یکی دیگر از پوستهای محبوب است که به عنوان چرم استفاده می شود زیرا بسیار ارزان، نرم و بادوام است.

 

ضخامت و ابعاد چرم طبیعی مشهد

چرم متری مشهد در ضخامت و ابعاد مختلفی در بازار وجود دارد.

امروزه چرم های خام در ابعاد فوتی و متری به فروش می رسند. 

کاملو نمایندگی فروش چرم خام مشهد در تمامی ابعاد و اندازه ها می باشد.

چرم دانه کامل

این بهترین  نوع چرم و گران ترین چرم است. این نوع چرم ها از قسمت بیرونی ترین قسمت پوست حیوان پس از برداشتن موها ناشی ساخته می شود که شما می توانید مطمئن باشید که این چرم ها عمر بسیار طولانی دارند و با افزایش سن ظاهر بهتری پیدا می کنند. اگر توانایی تهیه آن را دارید این چرم را بدست آورید. اما باید این را بدانید که قیمت بسیار بلایی دارد.

 ابعاد وسایز چرم های گاوی بین 18 تا 22 فوت است و این یک عدد کاملا تقریبی است.

تقسیم بندی چرم خام مشهد

تقسیم بندی چرم خام مشهد

انواع چرم ها بر اساس استفاده :

چرم اثاثه یا لوازم داخلی

چرمی که برای ساخت اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود – این معمولاً چرم گاو چرمی است. 

بند چرم

چرم برنزه شده سبزیجات سنگین که برای ساخت تسمه و اثاثه یا لوازم داخلی استفاده می شود.

چرم چمن

این یک چرم نرم و انعطاف پذیر است که از پوست گوسفند یا بره ساخته شده است.

چرم زین

این یک چرم پنهان گاو انعطاف پذیر با سبزیجات با سایه برنزه طبیعی است. معمولاً برای تهیه مهار و زین مورد استفاده قرار می گیرد. 

چرم روکش

انواع مختلف چرم (گوسفند ، گوسفند ، بز ، كيپ و غيره) كه براي كيسه هاي آستر ، هالتر و غيره استفاده مي شود.


دانه کامل – چرم دانه ای کامل بهترین پوست است که در آن فقط موها از اپیدرم خارج می شوند و پنهان ها برای از بین بردن نقایص یا علامت ها از بین نرفته ، ماسه زده یا بافر نشده اند و شامل کل ضخامت پوست است.

چرم از استحکام و دوام بالایی برخوردار است زیرا دانه روی پوست باقی می ماند.

چرم کامل دانه ای در دو نوع تکمیل به نام های آنیلین و نیمه آنیلین موجود است و معمولاً برای ساخت مبلمان با بالاترین کیفیت ، چمدان و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دانه بالا – این دومین درجه بالاتر از چرم ،بعد از دانه کامل است. از لایه بالایی مخفی لکه دار شکافته شده و سپس برای خلاص شدن از جای زخم و خراش ، ماسه سنگ و پالایش می شود.

 هنوز هم قوی و با دوام است. این ماده عمدتا برای تولید پوشاک استفاده می شود.

در صورت حفظ ماندگاری آن ، مقاومت لک بیشتری نسبت به چرم دانه کامل دارد.

چرم ها انواع زیادی دارند.پیشنهاد می کنم در مقاله های بعدی همراه ما باشید تا بیشتر با انواع مختلف و روش های تولید چرم آشنا شوید. 

 


ارزش اقتصادی چرم طبیعی مشهد

چگونه چرم تقلبی را تشخیص دهیم:

روش های مختلفی برای تشخیص اصل بودن چرم وجود دارد ، که در آن چرم شکافته یا چسبانیده شده دارای نقش برجسته است و به نظر می رسد مانند چرم دانه دوام تر است. اگر چرم مورد نظر الگوی بسیار یکنواخت یا یکنواختی داشته باشد ، ممکن است گواهی بر نقش برجسته باشد. چرم مصنوعی همچنین اثر کششی ندارد ، که در هنگام خم شدن یا خم شدن چرم دانه ها ، تغییر رنگ جزئی است. 

بهترین روش تشخیص چرم های مصنوعی مقاومت آن ها در برابر حرارت است. چرم های مصنوعی برخلاف چرم های طبیعی در برابر حرارت مقاوم نیستند.

ارزش اقتصادی چرم طبیعی مشهد در ایران و کشور های اطراف بسیار بالاست و این را حتی مشتری های خارجی ما در کشور های اطراف هم می دانند. چرم فروشان مشهد همواره در طول تاریخ به صادرات چرم مشهد به کشور هایی نظیر روسیه، ترکیه، آذربایجان و گرجستان بوده اند. و این سنت تا به امروز پابرجا بوده است.

چاپ گرافیک روی چرم

چرم به عنوان ماده ای بسیار پرکاربرد برای تولید لباس ، کفش ، کیف پول و . . .  و  امروزه نیز با  رشد علم گرافیک و  چاپ باعث  می شود تااز چرم های طبیعی مشهد  را به یک نوع از محصولات سفارشی تبدیل کند. امروزه چاپ گرافیک روی چرم باعث می شود تا از آن برای انواع مختلف برنامه ها در بازارهای مختلف استفاده شود. درست از پوشیدن لباس و لوازم جانبی بالا گرفته تا خودرو و فضای داخلی منزل ، چرم چاپی گرافیکی تقاضای زیادی دارد. چاپ گرافیک روی چرم در اصل برای شخصی سازی موارد تبلیغاتی مانند دستبندهای چرمی ، زنجیرهای کلیدی ، روکش لپ تاپ و غیره انجام می شود. خلاقیت خود را با گرفتن یک ژاکت چرمی دلخواه با گرافیک چاپ شده بیان کنید.

تولید کننده چرم خام طبیعی

تولید کننده چرم خام طبیعی

به معنای واقعی ، خواص چرم گاو به طور مستقیم با ویژگی های آن سروکار دارد. برای ساخت آن به عنوان یک ماده برتر برای اثاثه یا لوازم داخلی ، پوشاک ، کلاه ، کیف دستی ، کمربند و کفش و … استفاده می شود.

 

برخی از خواص چرم خام گاوی مشهد عبارتند از:

 

مقاومت و دوام:

ضخیم تر ، قوی تر بوده و نسبت به سایر چرم های حیوانات مستعد ترک خوردگی است. ساخت فیبر قوی و پیچیده آنها باعث می شود در مقایسه با سایر چرم ها ، استحکام و دوام بیشتری داشته باشند.

 

انعطاف پذیری: این چرم در حالی که مطابق با شکل بدن لباس پوشنده است ، قابل انعطاف ، تنفس است به همین دلیل محصولی که از طریق چرم گاو تولید می شود ، برای مصارف روزمره بسیار راحت است.

خواص دانه: بالاترین کیفیت چرم گاو چرمی چرم پر از دانه است. این بالاترین سطح از بالاترین سطح پوست گاو ، دقیقاً زیر چرم مو ،  در قویترین درجه است.

ضد آب: در بین دیگر چرم ها از ضد آب بودن بسیار خوبی برخوردار است. اگر به طور صحیح روکش شده و اپیلاسیون شوند ، می توانند به عنوان بارانی در هنگام باران شدید یا هوای بد استفاده شوند.

پارگی ندارد: این پیوند فیبر در چرم های گاوی مشهد بسیار محکم است و به همین دلیل چرم گاو به راحتی تا نمی خورد و پاره نمی شود.

ضخیم: این چرم به طور معمول از هر پارچه خانگی ضخیم تر است. ضخیم و سنگین است. به همین دلیل است که کاپشن ، کیف ، کفش به شدت از این چرم خاص استفاده می کنند.

قوی: معمولاً این از نظر ماهیت قوی است. پیوند بین فیبر قوی از بز یا پوست گوسفند قوی تر است. آنها می توانند در حین انجام فعالیت های روزانه ، استفاده های ناچیز را حفظ کنند.

لطیف: علی رغم زبری و فیبرهای چسبنده قوی ، چرم گاو لطافت خاص خود را دارد.

راحت پوشیدن: با استفاده از برنزه کردن مناسب چرم های گاوی ، پوشیدن آن ها بسیار راحت است. و همچنین حمل آنها هنگام حرکت به اینجا و آنجا آسان است.

گاوهای گاو به طور طبیعی سخت و ماندگار هستند: به دلیل ترکیب فیبر قوی آن ، گاو کوهی ها به طور طبیعی سخت و ماندگار هستند.

بسته به پردازش و برنزه کردن: برنزه کردن در چرم گاو  نقش بسیاری دارد. تقریباً هر نوع برنزه می تواند بر روی چرم گاو اعمال شود.

سایر مزایا: این ماده به طور طبیعی رطوبت را دفع می کند ، شکل خود را حفظ می کند و در مقابل نور خورشید و گرما در مقابل نور و سرما ، گرما و اشعه ماوراء بنفش مقاومت می کند.

با افتخار کاملو پیشگام در عرضه و تولید بهترین محصولات چرمی با کیفیت و قیمت مناسب می باشد و سعی در افزایش تولید محصولات با کیفیت ایرانی و نسان دادن آن ها به تمام دنیاست.


مطلب پیشنهادی

صادرات چرم شتر به ترکیه

چرم شتر ساخت ایران به دلیل کیفیت ممتاز و دباغی ایده آلی که دارد برای صادرات چرم به کشورهایی نظیر ترکیه بسیار مناسب است. این مرکز امکان تولید هر نوع چرم صادراتی

پاسخی بگذارید