فروش سایت
جمعه , ژانویه 1 2021
خانه / چرم سالامبور / صادرات پوست چرم سالامبور

صادرات پوست چرم سالامبور

وضعیت صادرات پوست چرم سالامبور ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ شرایط صادرات سالامبور را چه طور می بینید؟ آیا از عوارض، سود، ممنوعیت، شرایط و نحوه صادرات سالامبور آشنایی کامل و جامع دارید؟

پیش از آنکه بخواهیم در رابطه با جزئیات مربوط به صادرات سالامبور صحبت کنیم باید بدانیم که چرم سالامبور چیست و چه موارد مصرفی دارد.

همه افراد یک جامعه از توان مالی یکسان برخوردار نیستند درنتیجه برای بسیاری از افراد جنبه مادی مهم تر است تا کیفیت، اما جنس با کیفیت و قیمت معقول تر تعداد افراد بیشتری را مجاب به خریداری این کالا می کند.

صادرات پوست چرم سالامبور

پوست چرم سالامبور چیست؟

پوست خام دام هایی نظیر بز، گاو، گوسفند، شتر، شترمرغ و … پس ذبح، آمادگی بسیاری برای فساد دارند و اگر به آنها توجه نشود ممکن است در کمتر از یک روز فاسد شوند. از همین روی در کارخانه مراحلی طی می گردد تا پوست خام به چرم نهایی که کاملا فساد ناپذیر است تبدیل شود.

پس از عبور از چند مرحله اولیه، پوست ها را وارد حوضچه هایی می کنند که مملو از انواع اسید و نمک است. پوست ها بایستی چندین ساعت در این محلول خیسانده شوند سپس برای خشک شدن آنها را خارج می کنند.

این پوست بدون پشم و موی سفید رنگی که با آن روبرو هستیم در اصطلاح صنعت چرمسازی، سالامبور نامیده می شود.

 برند قوی به مشتری این اطمینان را میدهد که همیشه یک کالا را با کیفیت بالا و ثابت خریداری کند بدون اینکه نگرانی در رابطه با تغییر کیفیت و ارزش کالا داشته باشد. برخی شرکت های تولیدی سابقه و قدمت زیادی دارند و هزینه کمتری را برای تولید صرف می کنند این مراکز محصول را با قیمتی ارزان و متناسب با بودجه مشتری به بازار عرضه می کنند تا مصرف کننده بتواند به راحتی نیاز خود را تامین کند. این خرید به صورت اینترنتی صورت می گیرد که مورد پسند بسیاری از افراد می باشد.

انواع سالامبور

سالامبور سبک

  • سالامبور سبک بزی
  • سالامبور سبک گوسفندی

سالامبور سنگین

  • سالامبور گاوی
  • سالامبور شتری

بسیاری از کشورهای اروپایی امروزه برای تامین نیاز خود به شرکت های صادر کننده ایرانی مراجعه می کنند. کار صادرات پایه های اقتصادی هر کشور را تامین می کند و موجب آشنایی با دیگر محصولات خارجی می شود که این گام مهمی در تولیدات روز افزون می گردد. کشور ما به خوبی توانسته است در این راستا فعالیت کند و بهترین نمونه ها را ارائه دهد که با مدل های خارجی مطابقت بالایی دارد. شهر های بسیاری در ایران وجود دارند که دارای شرایط مناسبی جهت تولید این کالا بوده و از تامین کنندگان اصلی این محصول پر مصرف به شمار می روند.

عوارض صادرات سالامبور

یکی از مشکلاتی که صنعت چرمسازی در کشور ما با آن روبرو است تخصیص عوارض صادرات سالامبور و وتبلو است. اقدامی که موجب تعطیلی تعداد قابل توجهی از واحد های تولیدی گشته و سبب شده تا برخی دیگر از کارخانه ها هم با حداقل توان خود کار کنند.
عوارض صادراتی علاوه بر سالامبور به پوست خام سبک و وت بلو نیز تعلق می گیرد.

 تولیدی برای آینده خود هدفی را تعیین کرده است. که مطمئنا با پشتکار زیاد به آن می رسد. یکی از این اهداف گسترش فعالیت در زمینه صادرات بین المللی و جهانی است.

سود صادرات سالامبور

صادرات پوست چرم سالامبور بدون سود نیست ولی اگر این ماده خام، به چرم نهایی یا فینیش شده تبدیل شود می تواند تا 5 برابر برای صنعت چرم سازی کشور سود آور باشد.
به گفته رییس انجمن صنعت چرم ایران، صادرات سالامبور چیزی بالغ بر 45 میلیون دلار ارز آوری دارد. در حالیکه تبدیل شدن آن به چرم فینیش و محصول چرمی به ترتیب 210 و 800 میلیون دلار سود را وارد صنعت چرم کشور خواهد نمود.

نرخ چرم سالامبور با توجه به نوع پوست و طرح و رنگ آن بسیار متغیر می باشد. اگر به دنبال لیست قیمت و مشخصات کامل این فرآورده هستید، می توانید آن را در تصاویر و جداول منتشر شده در اینترنت مشاهده نمایید. روش های مختلفی برای شناساندن یک برند وجود که برای هر کدام از این شیوه ها تبلیغات خاصی در نظر گرفته می شود. مراکز باید در ابتدا محصول را بشناسند  و بدانند چه بخشی از جامعه خواهان آن هستند و متناسب با آن اقدام به تبلیغ و معرفی کالای خود کنند. شرکت ها بسیاری به عرضه این کالا در کشور مشغول هستند، این شرکت ها با حذف واسطه ها باعث می شوند تا این محصول با قیمت واقعی و کارخانه به دست مشتریان برسد تا خریداران این محصول از خریدی که انجام می دهند راضی باشند. شما برای خرید این محصولات می توانید به مراکز فروش مراجعه کنید. همچنین فروشگا های اینترنتی به عرضه این محصول با قیمتی مناسب و مستقیم می پردازند.

ممنوعیت صادرات سالامبور

در طی چندین سال گذشته، صادرات برخی از محصولات تولید شده در ایران ممنوع و صادرات برخی دیگر با عوارض بالا همراه بود.اگر چه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد بود در برخی از کالاها می شود به جای ممنوعیت صادرات، عوارض دریافت شود، اما عده ای از فعالان بخش صادرات، معتقدند دریافت عوارض بالا از صادرکنندگان هیچگونه تفاوتی با ممنوعیت صادرات ندارد.
برای مثال در طی 3 سال 1391 تا 1394 خورشیدی، وضع عوارض بالا برای سالامبور، موجب کاهش 50 در صدی صادرات چرم سالامبور گشته بود.

این تولیدی از بدو تاسیس هدف والایی را در نظر گرفته است که آن هم تولیدات متنوع و با کیفیت می باشد که باعث جلب رضایت مشتری می شود.

شرایط و نحوه صادرات سالامبور

در حال حاضر صادرات پوست چرم سالامبور تمامی حیوانات اعم از بز، گاو، گوسفند، شتر و شترمرغ با پرداخت عوارض امکان پذیر می باشد.
نحوه صادرات و شرایط صادرات سالامبور بر عهده صادرکننده و شرکت های صادراتی می باشد.

منبع: چرم رادمان

این محصول به صورت عمده توسط عمده فروشان این حرفه به فروش می رسد. عمده فروشی یکی از روش های قدیمی و بسیار رایج در تمام مشاغل است. برخی هم چرم را به صورت کلی خریداری میکنند تا در جایی دیگر به صورت خرده فروشی عرضه کنند. افرادی که برای کسب و کار این محصول را خریداری میکنند به دنبال کسانی هستند که فروش ارزان دارند.

چرم سالامبور چیست؟

چرم سالامبور چیست؟

چرم سالامبور ماده ای طبیعی می باشد که از پوست دباغی شده حیوانات مختلف به دست می آید و دارای دوام و پایداری بسیار بالایی می باشد. این کالا از گذشته های دور تا به امروز در بین مردم رواج داشته و هیچ گاه جایگاه خود را به راحتی از دست نمی دهد.

از این کالا در صنایع متفاوت استفاده می کنند که مورد پسند بسیاری از مصرف کنندگان می باشد و سلیقه های فراوانی را پوشش می دهد. این موضوع که بازار فروش این محصول در داخل و خارج از ایران رونق داشته باشد کاملا طبیعی است، زیرا از جمله محصولاتی ست که استعداد زیادی در جذب مشتری داشته و میزان فروش آن بسیار خوب است. به همین دلیل شرکت ها تمام تلاش خود را انجام می دهند تا بتوانند با کیفیت ترین اجناس را به دست مشتری ها برسانند و اعتبار خود را به خوبی حفظ کنند. این شرکت ها با بهره گیری از تجربه و تخصص خود موفق به تولید و ارائه محصولی درجه یک شده که امروزه خریداران بهتری از دیگر شرکت ها دارند.

این کالا از دوخت بسیار ساده و راحتی برخوردار است و به دو صورت سنتی و صنعتی تولید می شود که هر کدام دارای هزینه های مختلفی می باشند و طرفداران خاص خود را دارند. شرکت های بازرگانی بهترین نمونه ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند تا باعث رضایت آنها شود. در ایران نمایندگی های فروش در سراسر کشور وجود دارند که کار آن ها ارائه بهترین و با کیفیت ترین نمونه ها می باشند. نمایندگی های مجاز اجناس را به خارج از کشور هم صادر می کنند. چرم ایران در سراسر جهان به اصل بودن و مرغوب بودن معروف می باشد و کشورهای بسیاری خواستار خرید آن هستند.

مشخصات فنی محصولات چرم سالامبور

این چرم دارای شکل ظاهری بسیار متنوعی می باشد که برخی از آنها طرح ها و بعضی دیگر ساده می باشند. این محصول از رنگ های بسیار گوناگونی برخوردار است و برای تولید کیف، کفش و لوازم مختلف دیگر به کار می رود.

محصولات چرم سالامبور در بازار جهانی از تقاضای زیادی برخوردار می باشد و در حال حاضر یکی از فرآورده هایی است که صادرات خوبی در سراسر دنیا دارد. اغلب ارگان ها علامت استاندارد را برای این‌ محصول در نظر می گیرند که تاثیر زیادی بر روی کیفیت و ماندگاری کالا دارد. از این رو شرکت هایی که این چرم را در دنیا ارائه می دهند، امروزه برندهای خوب بشمار آمده و توانسته اند تولیدات زیادی را در ارائه دهند. مراکزی که در راستای توزیع فرآورده مورد نظر  فعالیت می کنند، هر ساله قیمت محصولات خود را به دلار و یورو اعلام داشته تا شرکت های مختلف از سراسر دنیا آنها را تهیه کنند.

معرفی انواع محصولات چرم سالامبور

معرفی انواع محصولات چرم سالامبور

چرم سالامبور از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است، بنابراین در بیشتر صنایع مهم از آن استفاده می کنند و اجناسی زیبا و شیک را تولید می نمایند که از هر نظر نمونه و ممتاز می باشد و بیشتر افراد می توانند از مدل های آن استفاده کنند.

انواع چرم سالامبور به روش های مختلفی داد و ستد می شود و شرکت تولید کننده توانسته است با بالا بردن سطح کیفی این منسوجات باعث رضایت مصرف کنندگان شود و بازار فروش را در دست بگیرد. ایران کشوری بزرگ است و تولیدی های زیادی را در خود جای داده که در زمینه بسته بندی و فروش فعالیت گسترده ای دارند و با تولید انبوه علاوه بر تامین نیاز داخلی محصول را با بسته بندی جدید و مجزا برای صادرات به کشورهای دیگر مهیا می کنند. نمایندگی ها اجناس را به طور ارزان قیمت به فروش می رساند. این مراکز محصول را به صورت مستقیم از تولیدی خریداری کرده و خود به بازار عرضه می کنند.

دسته بندی انواع چرم سالامبور

در زمان های دور از اجرام برای گرم کردن خود استفاده می کردند، اما امروزه این کالا تنوع بسیار زیادی پیدا کرده است به گونه ای که تولید کنندگان آنها را در رده بندی های گوناگونی تقسیم بندی می کنند.

قیمت چرم سالامبور در بازار با افزایش قیمت روبرو شد که این امر سبب کاهش یافتن خرید و فروش در بازار می شود. یکی از مهمترین پارامتر هایی که بر روی هزینه ها و سایر محصولات دیگر تاثیر گذار می باشد نرخ ارز است. کشور ما در این چند روزه اخیر با نوسانات زیادی روبرو شده که باعث بالا رفتن قیمت اجناس شده است. کم شدن میزان تولید این محصول در سال جاری سبب افزایش نرخ و کاهش خرید و فروش شده است.

سود حاصل از صادرات چرم سالامبور

سود حاصل از صادرات چرم سالامبور

فروش چرم سالامبور می تواند سود بالایی را برای تولید کننده ایجاد نماید. هر چه میزان صادرات افزایش یابد به همان اندازه ارز وارد کشور می شود و سرمایه‌گذاری را برای همه اقشار دارد.

سود صادرات چرم می تواند نیروی انسانی را تا حد بالایی افزایش دهد و از ورود کالاهای خارجی جلوگیری نماید. با روی کار آمدن وسایل و تجهیزات پیشرفته تولیدات رونق بیشتری به خود گرفته اند و علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده اند. تجارت جهانی سود آوری خوبی برای شرکت ها داشته است یکی از مهمترین دلایلی که چرم ایران را در دنیا محبوب کرده، کیفیت و اصل بودن آن است. وقتی برند شما شناخته شده باشد دیگر نیاز به خرج کردن پول زیاد برای معرفی محصول خود ندارید بلکه بر اساس شناخت قبلی مشتریان به سرعت محصول جدید را شناسایی میکنند و آن را امتحان مینمایند.

 برند قوی به مشتری این اطمینان را میدهد که همیشه یک کالا را با کیفیت بالا و ثابت خریداری کند بدون اینکه نگرانی در رابطه با تغییر کیفیت و ارزش کالا داشته باشد. برخی شرکت های تولیدی سابقه و قدمت زیادی دارند و هزینه کمتری را برای تولید صرف می کنند این مراکز محصول را با قیمتی ارزان و متناسب با بودجه مشتری به بازار عرضه می کنند تا مصرف کننده بتواند به راحتی نیاز خود را تامین کند. این خرید به صورت اینترنتی صورت می گیرد که مورد پسند می باشد.

دلایل رونق استفاده از چرم سالامبور

تولید و ساخت این کالا هیچ خسارتی به محیط زیست وارد نمی کند و برخی از نمونه ها دارای هزینه های مناسبی می باشند. حجم چرم سالامبور از دیگر مدل ها کمتر است و نسبت به نمونه های دیگر تنوع بالاتری دارد.

مزایا چرم سالامبور بسیار فراوان می باشد به گونه ای که در بیشتر موارد به کار می رود و پیشینه بسیار خوبی دارد. ایران یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده چرم در جهان است و جز با ارزش ترین محصولات به شمار می آید و سابقه ی زیادی دارد. در سال های اخیر با ورود کشور های مختلف رقابت تنگاتنگی بر سر ساخت این کالا به وجود آمده. 

همان طور که همه ی ما می دانیم تجارت نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد که برای موفق شدن در این امر علاوه بر کسب مجوز باید از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص و کارشناس استفاده کرد تا به موفقیت دست پیدا نمود. برخی از کشورها به دلیل اقلیم سرد و سخت و کمبود حیوانات مختلفرنیاز خود را از سایر نقاط جهان تامین می کنند. بنابراین این فرصت برای تاجران ایرانی مهیاست که بتوانند کشورهای گوناگون  را به‌ راحتی شناسایی کنند. افرادی که بتوانند در حوزه های کاری مختلف از تبلیغات با روش های درست و متناسب با نیاز مشتریان خود استفاده نمایند بدون شک کسب موفقیت های آن ها نیز تضمین شده خواهد بود.

کارخانه تولیدی چرم سالامبور

کارخانه تولیدی چرم سالامبور

کارخانه چرم سالامبور به خوبی نیازهای هر استان را مورد بررسی قرار می دهد و مطابق آن اجناس را عرضه می دارد تا کالایی در انبارها باقی نماند. این کالا از نمونه های صاف و صیقلی و پرز دار تشکیل شده که هر کدام برای دوخت اجناس متفاوتی به کار می روند و دارای هزینه های مختلفی می باشند.

 این کالا بیشتر به صورت اینترنتی داد و ستد می شود، چون ارگان هایی که این کار را انجام می دهند در هر لحظه از شبانه روز آماده سرويس دهي به مشتريان هستند. فروشگاه آنلاین محدوديت مکاني ندارد و مشتريان مي توانند از هر کجا خريد خود را انجام دهند. مراکز اينترنتي هيچ محدوديتي براي تعداد مشتريان ندارد و حق انتخاب بيشتري در اختيار خريداران قرار مي دهند. استفاده از این روش باعث می شود تا افراد هزینه های کمتری را بابت تهیه کردن اقلام خود پرداخت نمایند و کالاها با کمترین زمان به دست مصرف کنندگان می رسد.

امروزه بیشتر تجار از این طرح استقبال بی نظیری کرده اند و بیشتر محصولات بزرگ و کوچک خود را از این راه تهیه کرده اند و بسیار راضی بوده اند. بیشتر خرید های عمده با این روش انجام می گیرد. خرید امروزه از طریق فروشگاه‌های حضوری و غیر حضوری انجام می شود. فرقی نمی کند که شما کدام روش را برای تهیه این کالا انتخاب نمایید نکته مهم انتخاب یک فروشگاه با کیفیت در راستای خرید اجناس با کیفیت است. در حال حاضر نمایندگی های متعددی در سراسر کشور مشغول به تولید و توزیع این محصول می باشند و استقبال خیلی خوبی از آنها شده است. خریداران باید برای خرید این کالاها به نمایندگی های معتبر در سراسر کشور مراجعه نمایند. وظیفه اصلی این نمایندگی‌ها خرید در حجم زیاد از کارخانه های تولید کننده می باشد و با توجه به اینکه قیمت خیلی خوبی برای نمایندگی ها محاسبه می‌شود ایشان نیز با قیمت فوق العاده مناسب این اجناس را به مردم عرضه می نمایند.

مطلب پیشنهادی

صادرات چرم خام طبیعی مشهد

شهر مشهد یکی از قطب های اصلی ایران در زمینه تولید انبوه چرم خام طبیعی بشمار می رود که قادر به صادرات حجم بالایی از انواع پوست چرم اصل به کشورهای حوزه cis و اروپ

پاسخی بگذارید