فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / رادمان / صادرات انواع چرم اصل ایران به اروپا

صادرات انواع چرم اصل ایران به اروپا

آیا می دانید انواع چرم اصل تولید شده در کارخانه های چرم سازی ایران چه ویژگی هایی باید داشته باشد که بتوان آن را به اروپا و سایر کشورهای خارجی دیگر صادرات نمود؟

اول از همه تاکید می کنیم که منظور از چرم اصل، چرم طبیعی است و در ادامه برای آشنایی بیشتر با انواع چرم اصل توجه شما را به خواندن مقاله معرفی انواع چرم طبیعی جلب می کنیم.

ایران یکی از کشورهای منطقه خاورمیانه است که دارنده انواع پوست چرم می باشد از همین روی توجه زیادی به این کشور جهت خرید مواد خام و نیمه ساخت می شود. پوست خام، سالامبور و وت بلوی تولید شده در ایران مشتریان خارجی متعددی بالاخص از اروپا دارد.

همچنین صنعت چرم ایران نیز در گذشته بسیار پر رونق بوده است بطوریکه بسیاری از کشورها چرم های وارداتی خود را از ایران تامین می کردند. در واقع ایران را می شد یکی از قطب های اصلی تولید چرم در دنیا دانست که مشتریان خاص خودش را از گوشه و کنار دنیا داشت.

وضعیت صادرات چرم ایران

نمی خواهیم بدبینانه به قضیه نگاه کنیم ولی سایه تحریم ها و نیز عملکردهای غیر اصولی و ناصحیح افراد زیربط سبب شده تا وضعیت صنعت پررونق چرم امروزه حال و روزش چندان مساعد نباشد. هر چند صادرات انواع چرم اصل ایران چه به لحاظ ارزش و چه به لحاظ وزنی کم شده ولی هنوز هستند مشتریانی که پوست چرم، سالامبور، وت بلو، کراست و حتی چرم فینیش مورد نیازشان را از ایران خریداری می کنند لذا جا دارد که صادرکنندگان ایرانی چرم با ارائه آفرهای ویژه به این خریداران کاری کنند تا آنها را برای بهبود صنعت چرم و رونق اقتصاد ایران حفظ کنند تا شرایط این حوزه از آنچه که هست وخیم تر نشود.

کیفیت چرم اصل ایران

در مورد بحث کیفیت چرم ها باید گفت که چرم های اصل و طبیعی تولید شده در ایران درجات مرغوبیت مختلفی داشته و در واقع سورت بندی شده هستند. معمولا از سورت A تا سورت D در کارخانه چرم سازی چرم وجود دارد تا خریدار با دست باز اقدام به خرید نماید.

موردی که لازم به تاکید آن هست این نکته می باشد که خریدار صادراتی عموما چرم خریداری شده خود را به صورت میکس و ترکیبی از سورت های مختلف سفارش می دهد و بعضا خرید خود را متمرکز بر روی کراست چرم می کند. در همین راستا شرکت چرم رادمان با در نظر گرفتن خواست خریداران قادر به تهیه و آماده کردن انواع چرم اصل ایران برای مشتریان صادراتی خود می باشد.

انواع چرم خام ایران آماده صادرات به کشورهای همسایه، کشورهای حوزه CIS و نیز کشورهای منطقه اروپا خاصه ایتالیا می باشد.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

صادرات چرم خام طبیعی مشهد

شهر مشهد یکی از قطب های اصلی ایران در زمینه تولید انبوه چرم خام طبیعی بشمار می رود که قادر به صادرات حجم بالایی از انواع پوست چرم اصل به کشورهای حوزه cis و اروپ

پاسخی بگذارید