فروش سایت
جمعه , ژانویه 1 2021
خانه / کیف چرم / روش تمیز کردن کیف چرم جیر

روش تمیز کردن کیف چرم جیر

آیا می دانید چه طور باید به بهترین شکل ممکن یک کیف چرم جیر، نبوک، هورس یا اشبالت را تمیز کرد؟ برای فهمیدن این موضوع با ادامه مطلب همراه باشید.

  • یک قلم مو نرم و براق پیدا کنید؛ برای راحتی می توانید از یک مسواک تمیز یا یک برس مانیکور استفاده کنید. فقط به این نکته دقت کنید که اگر قصد استفاده از مسواک یا برس مانیکور را دارید، آنها را فقط برای تمیز کردن چرم جیر بکار برید.

  • برس را به آرامی و آهسته روی ناحیه مورد نظر حرکت دهید. دقت کنید که در یک راستا برس را به عقب و جلو ببرید. این حرکت به تمیز شدن الیاف و زدوده شدن خاک و گرد و غبار کمک می کند.

  • برس را بر روی لکه قرار داده و حرکت دهید. این بار، می توانید لکه را با استفاده از حرکت رفت و برگشتی از بین ببرید. اگر پرزهای کیف تان شروع به “ریختن” کرد نگران نباشید. این حرکت ساده تنها الیاف کثیف را از بین خواهد برد.

  • ناحیه لکه دار را با یک پاک کن سفید “جادویی” می شود پاک کرد؛ پاک کن نرم اسفنج مانند را به آرامی به پشت و بر روی منطقه لکه دار بکشید. این کار را تا زمانی که کثیفی از بین رود انجام دهید.

  • با بخار آب هم می توانید کیف خود را تمیز کنید؛ ساده ترین راه برای انجام این کار این است که کیف خود را پس از دوش گرفتن در حمام بگذارید و یا آن را بر روی بخار یک ظرف آب قرار دهید. هوای مرطوب برای سست کردن لکه ها کافی است سپس با یک برس نرم یا مسواک سطح لکه دار را شانه کنید.

  • لکه های سفت و سخت و غلیظ را بایستی با سرکه یا الکل تمیز کرد؛ ابتدا سرکه سفید و یا الکل را به دستمال تمیز بمالید و سپس به آرامی آن را بر روی لکه بکشید. اجازه دهید ناحیه مورد نظر خشک شود، سپس آن را دوباره با استفاده از مسواک یا برس نرم شانه کنید. در مورد بوی سرکه نگران نباشید در نهایت از بین خواهد رفت.

  • الیاف اضافی را قطع کنید؛ همانطور که به کیف تان نگاه می کنید ممکن است متوجه شوید که برخی از الیاف بسیار طولانی تر از دیگر الیاف هستند. شما می توانید با استفاده از یک جفت قیچی آنها را برش زده و کوتاه کنید تا یکدست شود.

منبع: چرم رادمان

مطلب پیشنهادی

عرضه انواع کیف چرم هیکلی مردانه

کیف هیکلی مردانه انواع مختلفی به لحاظ جنس چرم، رنگ، اندازه و دیزاین ظاهری دارد. این وسیله از طریق عمده مراکز تولیدکننده و پخش کننده محصولات چرمی عرضه می شود. به

پاسخی بگذارید