فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم بزی / خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف

خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف

خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف همیشه در اولویت بوده. امروزه چرم بزی مرغوب و تولیدات حاصل از آن، به دلیل کیفیت و رنگبندی متوع آن توجه خریداران را به خود معطوف کرده است. این چرم با کیفیت و قیمت مناسبی که دارد، در انواع تولیدات مثل کیف به کار می رود و در داخل کشور به عنوان یکی از انواع چرم طبیعی به فروش می رسد.

خصوصیت چرم بزی چرم بزی در ضخامت مناسب، چرم مطلوبی برای ساخت انواع تولیدات مردانه و زنانه مانند کیف پول، کیف دستی و … می باشد. در این چرم برجستگی های ریزی وجود دارد که تشخیص آن را راحت کرده است. البته انواع طرح دار و چاپی نیز قابل تولید و عرضه می باشد.

استفاده از پوست و گوشت حیوانات مختلف از زمان های قدیم در برنامه های انسان بوده است و همواره تلاش داشته تا از این نعمات استفاده کرده باشد.

با گذر زمان از گوشت آن ها به عنوان خوراکی و از پوست آن هابرای مصارف مختلفی مانند تولیدات پوشاک استفاده کرده است.

یکی از حیواناتی که استفاده از پوست آن ها با گذر زمان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است بز است.

ایرانیان به نسبت دیگر ملل استفاده های بیش تری از انواع حیوانات داشته اند مثلا برای تولید ابزاری مانند مشک آب و یا زین اسب هایشان از پوست حیوانات استفاده می کردند و همچنین با گذر زمان آن ها برای نوشتن نیز از این پوست ها به عنوان کاغذ جهت نوشتن کتاب هایی که ارزش زیادی داشتند استفاده می کردند.

خرید چرم بزی مرغوب برای دوختن کیف

نحوه تشخیص چرم بزی از چرم گاوی

نحوه تشخیص چرم بزی از چرم گاوی یکی از راه هایی که برخی به عنوان راه تشخیص انواع چرم پیشنهاد می دهند، ضخامت چرم می باشد که به دلیل وجود انواع چرم در ضخامت های مختلف معیار مورد قبولی نمی باشد.

دیگر روش تشخیص، یکنواختی و صافی موجود در سطح چرم گاوی می باشد که شما با لمس چرم گاوی یکنواختی آن را احساس می کنید اما چرم بزی چنین یکنواختی را ندارد.

نحوه تشخیص کیفیت و تعیین مرغوبیت چرم بزی به مانند دیگر چرم های موجود، چرم بزی نیز دارای سورت بندی کیفیت می باشد که با توجه به میزان مرغوبیت چرم بزی، قیمت آن نیز تعیین می گردد.
از شاخصه های تعیین میزان مرغوبیت چرم بزی می توان به عدم وجود سوراخ یا پارگی در آن و رنگ آمیزی مناسب با بهترین مواد رنگرزی اشاره کرد.

با توجه به این که چرم ها با به شکل های مختلفی دباغی می شوند( دباغی مخصوص ساختن کیف، دباغی مخصوص ساختن کفش، دباغی مخصوص ساختن دستکش و .. ) باید بدانید که اگر چه که دباغی پوست ها نازک باشد و یا این که دباغی آن ها ضخیم باشد چرم بز در هر حالت از دباغی ،چرمی لطیف و نرم است و جزو چرم هایی است که انعطاف پذیری بالایی دارند و این انعطاف پذیری مختص به همین چرم است .

همچنین این چرم بز برآمدگی ها و برجستگی های ریزی دارد که روی سطح چرم است و به دلیل همین انعطاف پذیری بالا و همچنین نازکی ای که چرم بز دارد از این چرم بیشتر به عنوان چرم کیف های زنانه و یا کیف های لوازم آرایش و دستکش های چرم زنانه و یا کت ها چرم و.. استفاده می شود به طور کلی ظرافت چرم بز بیش تر برای محصولات مخصوص بانوان به کار می رود و برای محصولاتی نظیر دستکش های کلفت مردانه چرم مناسبی نیست.

از طرفی چرم های گاوی به طور خاص خودش دباغی می شوند و این چرم های گاو با توجه به محصولی که قرار است از آن ساخته شود می تواند هم ضخیم و هم نازک باشد و به درد همه جور محصولی می خورد و کاربردهای آن از چرم بزی بیشتر است .

اگر بخواهیم مشخصه ای تعریف کنیم که تفاوت چرم های بزی و گاوی را از هم دیگر متمایز کنیم خشکی و سختی چرم گاوی می تواند مشخصه ی خوبی باشد در هر صورت چرم گاوی خشک و سفت است که چرم بزی چنین ویژگی را ندارد و به دلیل ایستایی بالایی که دارد در محصولاتی مانند کیف های اداری و و کیف لپ تاپ و کیف های پول مردانه و کمربند مردانه و زنانه و کیف های پاسپورتی و جاکارتی و جاکلیدی و .. می توان از این نوع چرم استفاده کرد.

تولیدات چرم بزی

تولیدات چرم بزی با توجه به مرغوبیت و همچنین رنگبندی متنوع آن، می توان محصولات مختلفی را برای آن متصور شد که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • تولید انواع کیف چرمی
  • تولید انواع پوشاک و البسه
  • اکسسوری های چرمی

علاوه بر موارد ذکر شده از نوع مودار آن می توان به عنوان محصولی تزیینی استفاده کرد که امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

با توجه به این که چرم بزی چرمی است که نازکی و انعطاف پذیری و لطافت خاص خودش را دارد در نتیجه این نوع چرم کاربرد های فراوانی هم دارد و همه ساله در همه ی کشور های جهان انواع مختلفی از تولیدات حاصل از پوست بز دباغی شده و یا همان چرم بزی رو نمایی می شود به دلیل نازک بودن چرم بز نمی توان آن را در محصولاتی ک در آن ها کشش و مقاومت کالا اهمیت زیادی دارد به کار ببریم.

این چرم بیشتر برای محصولاتی به کار می رود که مقاومت خیلی بالایی برای آن ها لازم نیست مانند کیف پول های زنانه .

می دانیم که امروزه چرم نیز دیگر تبدیل شده است به یک کالایی که بیش تر مردم از آن استفاده می کنند و همه گیری و مصرف آن به نسبت گذشته رنگ بیش تری در زندگی مردم پیدا کرده است.

از جمله تولیداتی که می شود با استفاده از چرم بزی به دست آورد عبارتند از: کیف های پول زنانه، کیف های پول مردانه که به صورت جیبی استفاده می شوند، قسمتی از کوله پشتی هم می توان از این نوع چرم استفاده کرد البته با توجه به لطافت چرم بز بهتر است برای بدنه ی اصلی کوله پشتی از چرم گاوی که مقاومت بالاتری دارد استفاده کنیم برای استفاده هایی نظیر بند ساعت و همچنین کیسه لوازم آرایش و گردن بند و مچ بند و لوازم ظریف زنانه می توان از این نوع چرم استفاده کرد.

زین چرمی هم وجود دارد و می توان تولید کرد که البته در بین عموم مردم کاربرد های زیادی ندارد و عده ی کمی از مردم از این وسیله استفاده می کنند.

خرید چرم بزی اینترنتی

امروزه روش های مختلفی برای خرید چرم بزی وجود دارد.
از آنجایی که در عصر حاضر اعتماد به سایت ها و خرید اینترنتی افزایش یافت ه فلذا خرید چرم بزی اینترنتی از طریق سایت های مجاز و معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیک یکی از بهترین شیوه های سفارش محصول است.
فروشگاه اینترنتی چرم رادمان عرضه کننده انواع چرم بزی مرغوب می باشد.

منبع: چرم رادمان

 امروزه نیز انواع چرم، برای مصارف گوناگون در زندگی انسان ها مشهود است مثلا استفاده از چرم بز و گاو و گوسفند جهت تولید کیف و کفش های چرمی .

اما باید دقت داشت که به مرور زمان چرم های مصنوعی نیز زیاد شده و در هنگام خرید چرم بزی و یا انواع چرم های دیگر باید دقت داشت که چرمی که خریداری می کنید اصل باشد تا ماندگاری و زیبایی و کیفیت بالایی داشته باشد در این زمینه راه هایی نیز برای تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی وجود دارد که در مطالب قبلی به آن ها اشاره کردیم تا بتوانید انواع اصلی چرم را به خوبی شناسایی کرده و خریدی مطمئن را تجربه کنید.

همه مردم امروزه دسترسی کامل به فضای مجازی و انواع سایت های اینترنتی چرم و دیگر محصولات را دارند که با مراجعه به این سایت های معتبر می توانند با انواع و اقسام چرم ها و خصوصیات چرم بزی  و… آشنا شده و برای خرید و یا حتی تولید کردن کیف چرم مرغوب با استفاده از لوازم دستی مهارت های لازم را به دست آورند در این سایت نیز برای اطلاع از آخرین قیمت ها و همچنین اطلاع از بهترین نوع چرم ها و فروشگاه های چرم می توانید با همکاران ما ارتباط بگیرید.

مشخصات فنی چرم بزی مرغوب

مشخصات فنی چرم بزی مرغوب همانطور که از اسم این نوع چرم یعنی چرم بزی معلوم است، مشخص می شود که این چرم از فرایند دباغی و آماده سازی و پرداخت پوست بز برای تبدیل به چرم بزی مرغوب به دست می آید.

چرم بزی دارای ویژگی هایی است که مختص به همین نوع چرم  است و به عبارتی این ویژگی ها منحصر به فرد است و همین ویژگی ها هستند که باعث می شود این نوع چرم از دیگر انواع چرم ها متمایز شده و چرمی خاص باشد.

برخی از ویژگی هایی که این چرم بز دارد عبارت است از اینکه اولا این چرم به نسبت دیگر چرم هایی که از پوست دیگر حیوانات به دست می آیند بسیار بسیار نرم تر و انعطاف پذیری بالاتری دارد و همچنین از لحاظ وزن نیز این چرم وزن بسیار کمتری داشته و به نسبت دیگر چرم ها سبک تر می باشد.

ویژگی دیگری که این چرم را متمایز می کند این است که این چرم های بزی الیاف آن ها تراکم بسیار کمتری دارد و الیاف آن ها فشردگی زیادی ندارند .

با توجه به این که جثه و هیکلی که حیوانی که از آن چرم گرفته می شود چقدر است اندازه های هر ورق چرم در بازار های اینترنتی و در کل در تمامی بازار ها عددی بین 6 فوت و 12 فوت اندازه گیری می شود. 

محیط های مناسب برای نگهداری چرم بزی

برای این که کیفیت چرم حفظ شده و عمر طولانی داشته باشد باید نکاتی را رعایت کنیم از جمله این که هرگز اجازه ندهیم خاک و گل و لای روی چرم بماند و در صورتی که این اتفاق افتاد فوری آن را تمیز و گرد گیری کنیم و حتی اگر آن ماده ای که روی چرم ریخته شده است به گونه ای است که با دستمال خالی پاک نمی شود حتما با یک اسفنج تمیز آغشته به کف و آب روی آن بکشیم تا سطح چرم تمیز شود اما اگر لکه آن قدر عمیق و سخت بود که با این کار ها از بین نرفت نیازی نیست که اسفنج را محکم روی چرم بکشیم و یا از پارچه های ضخیم برای تمیز کردن آن استفاده کنیم زیرا ممکن است این کار به خود چرم آسیب بزند و آن را خراب تر از قبل بکند.

برای هر چرم واکس های مخصوصی وجود دارد که می توانید در مدت های مختلف برای تمیز کردن و براق کردن چرم استفاده کنید حواستان باشد که این واکس های معمولی برای این کار ساخته نشده اند و در مدت طولانی اگر از این واکس ها استفاده کنید باعث می شود که سطح چرم خورده شود، پس برای این کار واکس مخصوص چرم را از فروشگاه ها تهیه کنید.

در ضمن هنگامی که واکس زدید چند ساعت اجازه دهید تا واکس خشک شود سپس آن لوازم چرمی را استفاده کنید چون جذب چرمی که تازه واکس زده شده بالاست و گرد و خاک بسیار زیادی را به خود جذب می کند.

اگر چرمی که استفاده می کنید احتمالا خیس شد حتما آن را خشک کنید چرا که چرم در محیطی که مرطوب باشد کپک زده و خراب می شود همچنین در پلاستیک هم نگهداری نشود زیرا ممکن است عرق کرده و مرطوب شود و در نهایت منجر به کپک زدن آن بشود. نکته ی دیگر این است که هرگز نباید به لباس های چرمی عطر و ادکلن بزنید چرا که مواد موجود در عطر ادکلن با عث خرابی و خوردگی چرم می شود.

آفتاب خوردن چرم هم از جمله عوامل خراب شدن چرم است.برای نگهداری طولانی مدت آن هم باید آن را داخل روزنامه پیچیده و به گونه ای در مکان مناسب خودش قرار دهیم که تا نخورد و باعث شکستن و چروکیدگی چرم نشود.

مهم ترین کارکرد چرم بزی مرغوب

مهم ترین کارکرد چرم بزی مرغوب مهم ترین کاربردی که چرم بزی مرغوب دارد استفاده آن در تولید انواع و اقسام کیف های زنانه است در تولید کیف های آرایشی نیز کاربرد های زیادی دارد و همچنین برای تزئینات (لوازمی که به دلیل استفاده آن ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند) میتوان از چرم های گوشفند و بز استفاده کرد اما در بدنه ی آن ها نمی توان از این نوع چرم استفاده کرد به طور کلی از لحاظ سلیقه ی مصرف کننده نیز این چرم بیش تر مورد پسند بانوان است چرا که زیبایی ظاهری و ظرافتی که در ساختار چرم بز قرار دارد بیش تر برا لوازم بانوان به کار می رود. 

نحوه تولید کیف چرم بزی

برای تولید همه ی لوازم چرمی اولین قدمی که برداشته می شود این است که پوست حیوان مورد نظر را دباغی کنند مثلا اگر قرار باشد چرم بز ساخته بشود باشد پوست بز را دباغی کنند و دباغی کردن آن به این صورت است که طی فرایند های خاصی آن پوست را آماده می کنند تا برای ساخت چرم آماده باشد و بعد در طول فرایند های مختلف آن پوست به چرم مربوطه تبدیل می شود ، کیف چرم گوسفند هم مانند کیف چرم بز ساخته می شود .

مرحله بعدی در ساخت کیف چم بزی اگر قرار باشد به صورت دستی ساخته بشود به این صورت است که الگوی کیف مورد نظر را روی چرم مربوطه می کشیم در مرحله ی بعد قسمت هایی را که قرار است دوخت زده شوند را به وسیله دستگاه مخصوص دستی و یا دستگاه لیزر سوراخ کرده و در آخر طبق الگویی که داریم می توانیم کیف مورد نظر خودمان را بدوزیم البته تهیه کیف چرم آن قدر ها هم ساده نیست و نیاز به مهارت های خاص دارد .

انواع کیف چرم متفاوت است و هر کدام ویژگی های خود را دارند که باید در ساخت آن کیف به آن ویژگی ها توجه شود.

طبقه بندی انواع کیف چرم بزی

طبقه بندی انواع کیف چرم بزی انواع مختلفی که از کیف چرم بزی وجود دارند عبارت است از کیف های چرم دستی زنانه ، کیف های چرم پول برای خانم ها و آقایان و کیف های چرم مخصوص لوازم آرایش برای بانوان و کیف های دستی و کیف های پول که آقایان برای مصارف کوتاه مدت و روزانه از آن ها استفاده می کنند. در تولید این لوازم می توانیم از چرم بز استفاده کنیم.

همانطور که می دانید انواع مختلفی از کیف وجود دارد که ما برای ساخت بدنه و یا تزیینات آن می توانیم از چرم بز استفاده کنیم.

موارد قابل توجه در فروش چرم بزی

برای خرید چرم مرغوب بهترین راه این است که به فروشگاه هایی مراجعه کنید که در آن فروشگاه ها ضمن قیمت مناسب ، تنوع و کیفیت لوازم چرمی نیز بالا باشند، مانند سایت های اینترنتی که به سهولت این کار را انجام می دهند.

در این سایت نیز شما می توانید محصولات مورد نیاز خود را با صرف کمترین وقت و همچنین کمترین هزینه امام با بالاترین کیفیت خریداری کنید برای اطلاعات بیش تر می توانید با همکاران ما در این سایت ارتباط بگیرید.

فرآیند تولید کیف چرم بزی

فرآیند تولید کیف چرم بزی برای تولید کیف چرم بزی باید لوازم مخصوص به آن را داشته باشیم با استفاده از الگوهایی که از کیف مورد نظرمان داریم و همچنین با استفاده از دستگاه های لیزر و یا سوراخ کن های دستی الگو را پیاده می کنیم سپس با استفاده از چسب اجزای مختلف را به هم چسب زده و در مرحله ی آخر آن را به هم می دوزیم.

مطلب پیشنهادی

فروش چرم بزی طرح پوست ماری

فروش چرم بزی تنها به نمونه هایی با طرح های ساده و رنگی محدود نمی شود بلکه این روزها چرم طرح پوست ماری از انواع بزی، گاوی و شتری هم فروش خوبی را به خود اختصاص دا

پاسخی بگذارید