فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / کاپشن چرم شتری / تولیدی کاپشن چرم شتری اصل

تولیدی کاپشن چرم شتری اصل

<strong>چرم شتری اصل از پارچه های کاربردی در تولیدی های کاپشن و پالتو می باشد که رنگ های متنوعی از آن، قابل عرضه و فروش عمده خواهد بود.
یکی از اصلی ترین متریال قابل استفاده در صنعت دوخت و تولید کاپشن، مربوط به چرم می باشد که در این زمینه می توان از چرم های اصل حیواناتی همچون گاو، شتر، مار، شتر مرغ و بز و … استفاده نمود و این چرم به نوبه خود، عامل اصلی در گرم نگه داشتن بدن نیز خواهد بود.
چرم های شتری در این زمینه از شناخت کمتری در میان مشتریان برخوردار می باشد حال آنکه به نوبه خود، مزیت های بیشتری را به همراه دارد تا بتوان در کنار پالتو و کاپشن، اقدام به استفاده در جهت تولید انواع کیف، کفش، روکش های صندلی ماشین و … نمود.
اما تامین این چرم شتری اصل، نیاز به انتخاب یک موقعیت همکاری مطمئن خواهد داشت که توانسته ایم در این سایت، شرایطی را برای سفارشات عمده مشتریان در هر شهری که هستند فراهم سازیم.

بطور کلی از ویژگی مهم انواع چرم طبیعی، نگهداری و حفظ گرمای داخلی بوده و مانند پوست از بدن محافظت می‌کند. از بین انواع مختلف چرم، چرم شتر از تراکم الیاف و دوام بیشتری برخوردار بوده و رنگ های زیبا و خاصی نیز دارد. به همین خاطر است که کاپشن چرم شتری، یکی از بهترین گزینه های انتخاب کاپشن می‌باشد. در تولیدی های کاپشن، از این نوع چرم جذاب ترین البسه را عرضه می‌نمایند.

تولیدی کاپشن چرم شتری اصل

روش های شناخت چرم شتری اصل از چرم مصنوعی

راه های شناسایی چرم اصل از نمونه های مصنوعی آن بسیار گسترده می باشد که در یکی از این موارد، می توان به حس لمس چرم اشاره نمود که این روش از معمول ترین راهکارهای شناخت چرم طبیعی از نمونه های دیگر می باشد.
چرم طبیعی اصل در نتیجه لمس نمودن آن، امکان انتقال گرمای خاصی به مانند پوست طبیعی به بدن منتقل می نماید و این در حالی است که چرم های مصنوعی، سرد و سخت هستند و نرمی چرم های طبیعی نیز به نسبت دیگر نمونه ها بیشتر می باشد.
تست شعله هم به عنوان یک راهکار مطمئن در جهت شناخت چرم اصل شتری می باشد به این صورت که با شعله زدن به چرم های طبیعی شتری، این پارچه ها آتش نگرفته اما چرم های مصنوعی به دلیل استفاده از پلاستیک در تولید آن ها، به سادگی قابل سوخت هستند.
منبع: بازار چرم ایران

محصولات چرمی اعم از کیف و کفش و کاپشن و… از کالاهای پر طرفدار محسوب می‌شوند و معمولا خریداران این محصولات به کیفیت و اصالت چرم اهمیت زیادی قائل هستند.

در مقابل محصولاتی در بازار یافت می‌شوند که در ظاهر شباهت زیادی به چرم داشته و در واقع چرم نمی‌باشند. این محصولات با نام چرم مصنوعی، فیک یا تقلبی، PU یا PVC یا چرم غیرطبیعی معروفند.

از چرم مصنوعی در ساخت و تولید کیف و کفش، کت، پالتو، روکش مبل و صندلی و… استفاده می‌شود.

از آنجا که چرم مصنوعی فقط ظاهری شبیه به چرم دارد ولی در کیفیت در سطحی بسیار پایین تر از انواع چرم قرار می‌گیرد و بسیار ارزان تر از چرم می‌باشد.

انواع چرم طبیعی را با بررسی پشت و روی آن می‌توان شناخت. پشت چرم شتر طبیعی، تار و پود بافته شده ندارد، طرح روی سطح آن منظم و تکرارشونده نمی‌باشد.

چرم مصنوعی از سه لایه روکش، لایه اسفنجی به نام pu  یا pvc و لایه سوم که پارچه می‌باشد، تشکیل شده است.

با کمی دقت به راحتی می‌توان این دو نمونه را از هم تشخیص داد.

اگر امکان داشته باشد، با گرفتن شعله کوچک آتش در کنار محصول مورد نظر، می‌توانید طبیعی یا مصنوعی بودن آن را به راحتی تشخیص داد.

چرم شتر ابتدا در مقابل آتش مقاومت نموده و اگر شعله خاموش نشود، چرم خشک می‌شود. اما چرم مصنوعی در مقابل شعله مقاومتی نمی‌کند مانند سوختن پلاستیک.

چرم شتر طبیعی در هنگام سوختن، بویی شبیه سوختن مو می‌دهد. اما نمونه مصنوعی آن بویی شبیه سوختن پلاستیک و تایر می‌دهد.

البته این روشی نیست که همیشه بتوان از آن استفاده کرد. اما روش های دیگری برای تشخیص چرم طبیعی از مصنوعی وجود دارد.

لبه چرم طبیعی برش خورده و لعاب دارد اما لبه چرم مصنوعی تا خورده می‌باشد.

چرم شتری، آب را در خود فرو ‌می‌برد، اگر تحت فشار قرار گیرد کمی چروک می‌شود؛ اما چرم مصنوعی قابلیت جذب آب را ندارد و تحت فشار خم می‌شود.

پشت چرم مصنوعی، پارچه ای می‌باشد اما پشت چرم طبیعی پرز مانند است.

دسته بندی انواع چرم طبیعی

دسته بندی انواع چرم طبیعی چنانچه مستحضرید، چرم طبیعی از دباغی پوست حیواناتی مثل گاو، شتر، بز و گوسفند، اسب، بوفالو، شترمرغ و… تهیه می‌شود.

اولین دسته بندی که بر روی انواع چرم طبیعی انجام می‌شود، بر اساس دام مورد بهره برداری می‌باشد. 

به این صورت که، چرم تهیه شده از پوست بز در دسته چرم سبک قرار می‌گیرد. چرم نیمه سنگین مانند چرم گوسفندی بوده و چرم گاو و شتر و… در دسته بندی چرم سنگین قرار می‌گیرند.

این دسته بندی، بر اساس جثه دام انجام شده است، اما به نوعی تراکم الیاف چرم، لطافت و نرمی و ضخامت چرم را نشان می‌دهد. همچنین می‌توان بر اساس این تقسیمات کاربرد چرم را نیز مشخص کرد.

چرم های طبیعی به گونه های دیگری نیز دسته بندی می‌شوند. این دسته بندی ها بر اساس نوع پرداخت و دباغی چرم صورت می‌گیرد. 

برای مثال، چرم گاوی در انواع جیر، نبوک، اشبالت، گرین و هورس و …تهیه می‌شود.

گرچه همه این نمونه ها چرم گاوی هستند، اما به لحاظ ظاهر، کیفیت، قیمت و کاربرد با هم متفاوت می‌باشند.

چرم‌های طبیعی در کارخانجات به صورت ساده و یا طرح نیز تولید می‌شوند.

همچنین می‌توان براساس رنگ بندی نیز چرمها را در دسته های زیر قرار داد:

 • عسلی
 • قهوه ای
 • عنابی
 • سبز
 • سورمه ای

چرم های شتر را نیز به صورت زیر دسته بندی می‌کنند:

 • اشبالت
 • هورس
 • گردن
 • لاگوانا

آشنایی کامل با چرم طبیعی شتری

شتر حیوان مقاوم در بیابان ها، کویر ها و شن زار ها بوده و طی سال ها زندگی در سختی، تکامل یافته است.

شتر ساخته شده تا با زندگی در شرایط سخت آب و هوایی به ماشین بیابان ها تبدیل شود و بی دلیل نیست حیوانی سرسخت با آن همه قابلیت، چرمی مقاوم، بادوام و سر سخت باشد.

نکته قابل توجه در رنگ پوست حیوان است. چرم شتر با کمی تیرگی و روشنی، همان رنگ قهوه ای شیک و جذابی است که مورد علاقه بسیاری از چرم دوستان است.

اما با این وجود، صنعت چرم با پالایش های پیشرفته و تکنیک های برنزه کردن چرم شتر، بدون تغییر در کیفیت و دوام چرم، توانسته رنگ ها و طرح های بسیاری را به علاقمندان ارائه دهد.

چرم شتری طبیعی مانند چرم گاو در دسته چرم‌های سنگین قرار می‌گیرد. تراکم چرم شتر حدود ده برابر چرم گاوی بوده و الیاف آن متراکم تر می‌باشد.

به این خاطر چرم شتر برای تهیه کیف و کفش بسیار مناسب است چرا که از کیفیتی اعلا نسبت به دیگر چرم ها برخوردار است.

همچنین این نمونه چرم، از رنگ های زیبا و خاص تشکیل شده و طرح و نقوش روی سطح آن بسیار جذاب است.

چرم عسلی و قهوه ای شتری یکی از زیباترین رنگ‌های چرم بوده که طرفداران بسیاری دارد. رنگ طبیعی چرم شتر، یکی از بی خطیرترین رنگ های موجود در بین انواع چرم می‌باشد.

یکی از محاسن و ویژگی چرم شتر این است که بعد از مدتی استفاده طرح و نقوش منحصر بفرد آن بیشتر نمایان می‌شود.

به دلیل تراکم الیاف و خواص چرم شتر، ضخامت آن، در دوخت کت و کاپشن چرم شتر استفاده می‌کنند.

استفاده از چرم شتر در دوخت کاپشن چرم اصل، این مزایا را خواهد داشت که مانند پوست بدن گرما را در خود حفظ کند ‌بدن را گرم نگه دارد.

اما کاپشن چرم مصنوعی، برخلاف ظاهرش، قابلیت نگه داشتن دما را ندارد و با دمای محیط تغیر می‌کند.

از دیگر محاسن چرم طبیعی، می‌توان به خواستگاه آن اشاره کرد. همان طور که از نامش پیداست، این محصول برگرفته از طبیعت بوده و هیچ آسیب و تهدیدی برای طبیعت محسوب نخواهد شد.

دسته بندی کاپشن چرم شتری اصل

دسته بندی کاپشن چرم شتری اصل بطور کلی از ویژگی مهم انواع چرم طبیعی، نگهداری و حفظ گرمای داخلی بوده و مانند پوست از بدن محافظت می‌کند.

این ویژگی مهم، بعلاوه ویژگی‌های خاص چرم شتر را که در کنار هم بگذاریم، به این نتیجه خواهیم رسید که، چرم شتر یکی از مناسب ترین پارچه های طبیعی جهت دوخت کاپشن چرم زنانه و مردانه می‌باشد.

از محسنات چرم شتر، چنانچه توضیح داده شد، دوام و عمر مفید بالای آن می‌باشد.

اگر مراقبت های لازم در جهت نگه داری محصولات چرم انجام شود، عمری طولانی تر خواهد داشت؛ به گونه ای که فرد را به استفاده بیشتر از چرم شتر ترغیب می‌کند.

رنگ های طبیعی چرم شتر یکی از منحصر بفردترین رنگ های چرم است. همچنین طرح و نقوش موجود بر روی چرم شتر، بعد از مدتی استفاده، بیشتر نمایان می‌شود و جذابیت خود را نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی های کاپشن چرم شتری در مقایسه با کاپشن چرم گاوی، استایل زیبا، دوام بیشتر، ضخامت و رنگ آن می‌باشد.

تا چند سال گذشته مردم چرم گاوی را بهترین نمونه چرم می‌شناختند، اما امروزه با ورود و معرفی چرم شتر به صنعت مد و پوشاک، افراد بیشتری به دنبال تهیه این نمونه چرم هستند.

همچنین در بازار کیف و کفش و کاپشن، ممکن است نمونه ای از این محصولات را با نام چرم بفروش برسانند، اما قیمت یا کیفیتی پایین‌تر از محصولات چرمی داشته باشند.

این نمونه‌ محصولات در دسته بندی چرم مصنوعی قرار می‌گیرند که، ظاهری شبیه به چرم طبیعی دارد.

چرم های مصنوعی که از الیاف مصنوعی تشکیل شده اند، خاصیتی مانند پلاستیک دارند و ممکن است بدن را در برابر سرما به خوبی حفظ نکنند، بعد از مدتی استفاده  بوی نامطبوعی داشته باشند و همین طور ماندگاری و دوام زیادی نخواهند داشت.

محصولاتی که از چرم شتری طبیعی تولید می‌شوند، از استحکام بالا و مقاومت کشسانی خوبی برخوردارند. اما بهتر است آن را در معرض مستقیم نور خورشید و یا بارش باران قرار ندهید.

تفاوت چرم طبیعی شتر با چرم مصنوعی

چنانچه قبلا توضیح داده شد، چرم مصنوعی در واقع از الیاف مصنوعی تشکیل شده از جنس pu یا pvc. 

همچنین معمولا این محصولات صنعتی، از سه لایه تشکیل شده است که به صورت زیر می‌باشد:

 • لایه روکش
 • لایه اسفنجی pu
 • لایه پشتی از جنس پارچه

البته چرم های صنعتی امروزی با تکنولوژی پیشرفته تری تولید می‌شود و دیگر بصورت لایه لایه دیده نمی‌شود.

از چرم های صنعتی در تولید روکش مبل و صندلی، روکش صندلی ماشین، کیف و کفش، پوشاک استفاده می‌شود.

اما از لحاظ کیفیت و دوام به سطح چرم های طبیعی نمی رسد. از بعد قیمت نیز، اگر بخواهیم این دو چرم را با یکدیگر مقایسه کنیم، چرم مصنوعی بسیار ارزان تر می‌باشد.

چرم طبیعی شتر خاصیت ارتجاعی دارد اما ممکن است اگر چرم صنعتی را بکشیم کمی شل شود.

طرح منقش بر روی چرم مصنوعی، تکرار شونده و منظم است، اما طرح و نقوش بر روی سطح چرم شتری، منحصر بفرد و نامنظم است.

این نامنظمی نقوش موجب جذاب تر شدن چرم بعد از مدتی استفاده خواهد شد.

چرم شتر و محصولات تولید سده از این جنس، ضد آب نیستند. قطرات اب را از خود رد می‌کنند. به این خاطر باید قبل از خرید این نمونه کالا، اطلاعاتی جهت مراقبت و نگه داری آن بدانیم.

چرم طبیعی شتری بهتر است یا چرم گاوی

چرم طبیعی شتری بهتر است یا چرم گاوی همان طور که شرح داده شد، چرم ها را بر اساس جثه حیوانات دسته بندی می‌کنند.

چرم گاو و شتر، هر دو در دسته بندی چرم سنگین قرار می‌گیرد. اما تراکم الیاف شتر بیشتر از چرم گاو می‌باشد.

در گذشته مردم چرم گاو را به عنوان بهترین و مرغوب ترین چرم طبیعی می‌شناختند.

اما در چند سال گذشته با ورود چرم شتر یا کمل، به صنعت مد و پوشاک، نظر بسیاری به محصولات و ویژگی های چرم شتر جلب شد.

چرم شتر نسبت به چرم گاو از دوام بیشتری برخوردار است. رنگ های چرم شتری، خاص و منحصر بفرد است.

اما بطور کلی نمی‌توان گفت چرم شتر بهتر است یا چرم گاوی.

چرم‌ها برای کاربردهای متفاوت، دباغی و پرداخت می‌شوند و بهتر است نسبت به کاربرد محصول، چرم طبیعی مناسب را انتخاب کرد.

کاربردهای گوناگون چرم طبیعی شتری

انواع چرم برای تهیه محصولات زیر استفاده می‌شود:

 • انواع کیف
 • انواع کفش، بوت، نیم بوت
 • انواع کاپشن چرم مردانه و زنانه، پالتو و کت
 • محافظ و بک گوشی
 • روکش مبل، صندلی، روکش صندلی ماشین
 • محافظ و بک گوشی همراه
 • کمربند

چرم شتر طبیعی به دلیل استحکام و مقاومت بالا و رنگ جذابی که دارد، بیشتر مناسب تهیه کیف و کفش و کاپشن می‌باشد.

همچنین این چرم بسیار نرم و لطیف بوده و قابلیت انعطاف پذیری خوبی دارد، به همین خاطر از آن در دوخت و تولید کاپشن، کت و پالتو چرم طبیعی استفاده می‌کنند.

کاپشن تهیه شده از چرم شتر، می‌تواند سال‌ها فرد را از سرمای زمستان در امان دارد و هرچه بیشتر استفاده شود زیبایی خود را بیشتر نمایان می‌کند.

کیف های ست و یا غیر ست زنانه و مردانه چرم شتر در مدل های زیر تهیه می‌شود:

 • کیف اداری
 • کیف پول
 • کیف جا کارتی
 • کیف موبایل
 • کیف دستی
 • کیف مدارک
 • کیف دوشی و پستچی
 • کولی
 • کیف پاسپورتی

اما قبل از خرید محصولات چرم شتر، باید با نحوه مراقبت و نگه داری آن نیز آشنا شد و اطلاعات لازم را کسب نمود تا محصول استایل و ظاهر خود را حفظ نماید.

معمولا برای تمیز کردن چرم باید از برس و چرم مخصوص استفاده نمود. همچنین باید مراقب بود تا در معرض مستقیم نور خورشید و آب و رطوبت قرار نگیرد.

بعد از تمیز نمودن، در مکانی که در معرض جریان هوا باشد قرار گیرد.

قیمت چرم طبیعی شتری در مشهد

قیمت چرم طبیعی شتری در مشهد ویژگی‌های چرم شتر که به صورت خلاص به شرح زیر است:

 • استحکام و دوام بالا
 • نرمی و لطافت و انعطاف پذیری
 • مقاومت کشسانی بالا
 • کیفیت اعلا و ممتاز نسبت به سایر چرم‌ها
 • رنگ های زیبا و خاص
 • طرح و نقوش منحصر بفرد

چرم شتر طبیعی در مشهد به صورت جلدی و عمده میز بفروش می‌رسد.

نوع مرغوب آن، چرم دباغی شده می‌باشد که در کیفیت ها و سورت های متفاوت با بازه قیمتی مختلفی عرضه می‌گردد.

این نمونه چرم، بهترین انتخاب برای تهیه محصولات با کیفیت عالی و ممتاز می‌باشد.

غالبا چرم شتر را با استحکام بالا و توان کششی عالی می‌شناسند و جایگزین مناسبی برای چرم خام گاوی شده است.

در ایران به دلیل شناخت مناسبی مه از چرم شتر ایجاد شده، بیشتر برای تولید کیف و کفش استفاده می‌کنند. در خارج از ایران، از این نمونه، بیشتر برای روکش مبل و صندلی استفاده می‌کنند.

همه این‌ها به دلیل تراکم الیاف و مقاومت بالای این چرم می‌باشد.

مشکلات اقتصادی کشور و نوسانات و ناملایمات نرخ ارز، از سویی بر بازار و صنایع مختلف اثر گذار بوده و صنعت چرم را تیز درگیر این نوسانات نموده است.

این مسئله، یکی از دلایل افزایش قیمت و ثابت نبودن قیمت چرم شتری از نوع دباغی شده و یا خام می‌باشد. همچنین، قیمت محصولات تولید شده از چرم طبیعی شتر نیز درگیر این نوسانات می‌باشد.

مشهد به عنوان اولین تولید کننده چرم شتر خام، دباغی شده و همچنین تولید محصولاتی از چرم شتر، جایگاه ویژه ای در صنعت چرم سازی دارد.

مطلب پیشنهادی

پخش عمده انواع کاپشن چرم شتری پسرانه

کاپشن های چرمی زیبایی با انواع مختلفی از زیباترین طرح ها توسط چرم های شتری تولید می شوند که در مدل های پسرانه میباشند و توسط مراکز پخش بصورت عمده ارائه میگردند.

پاسخی بگذارید