فروش سایت
جمعه , ژانویه 1 2021
خانه / چرم شتری طبیعی / بازار چرم طبیعی هورس شتری

بازار چرم طبیعی هورس شتری

بازار خرید و فروش چرم طبیعی هورس شتری نسبت به دیگر فینیش های این چرم پر رونق تر است. این فرآورده برای دوخت کیف و کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم طبیعی هورس شتری از پرفروش ترین انواع چرم های شتری است که در بازار خرید و فروش می شود. این چرم با رنگبندی مختلف برای تولید اول کیف و بعد کفش و سایر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد از همین روی تمرکز فروش ها بر روی این نوع چرم طبیعی می باشد.

این مرکز شرایط فروش جزئی و عمده را فراهم کرده است.

استفاده از چرم و مصنوعات چرمی در میان افراد زیبا پسند جایگاه بسیار با ارزشی دارد. امروزه بسیاری از صنایع از چرم در تولید محصولات خود بهره می برند. چرم مانند بسیاری از کالاها داری انواع مختلفی می باشد. یکی از پرکاربردین این چرم ها چرم طبیعی هورس شتری می باشد که برای تولید انواع کیف و کفش و البسه مورد استفاده قرار میگیرد. بازار فروش چرم طبیعی هورس شتری بسیار پر رونق است. چنانچه قصد خرید مصنوعات چرمی با کیفیت دارید تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید. 

بازار چرم طبیعی هورس شتری

معرفی کلی انواع چرم طبیعی

معرفی کلی انواع چرم طبیعی چرم یه ماده طبیعی با دوام است که خاصیت انعطاف پذیریه بالایی دارد. چرم از نظر جنس به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود. چرم طبیعی را می توان از دباغی پوست حیوانات (پرداخت) مختلف به دست آورد. دباغی به عملیاتی گفته می شود که در طی آن پوست فاسد شدنی حیوانات را به یک ماده طبیعی که بسیار با دوام، با کیفیت و انعطاف پذیر به نام چرم، تبدیل می کند. چرم به دست آمده کاربردهای متنوعی دارد و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد که از آن برای ساخت انواع مصنوعات چرمی استفاده می کنند. هر چه عملیات دباغی بهتر انجام شود محصول چرم نهایی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

روش های متداولی برای دسته بندی چرم ها به کار می رود. مثلا چرم های طبیعی در صنعت چرم سازی را می توان به سه نوع زیر تقسیم کرد.

 • چرم سبک: چرم سبک بسیار ظریف و نازک است و در تولید لباس و یا دستکش استفاده می شود.
 • نیمه سبک: از گران ترین نمونه های چرم می باشد که به دلیل کمیاب بودن بیشتر در ساخت محصولات لوکس استفتده می شوند.
 • چرم سنگین: متداول ترین چرم برای استفاده می باشد. از زیباترین نمونه های چرم محسوب می شود. این مدل چرم مقاومت بسیار بالایی دارند.

همانطور که در بالا اشاره شد چرم ها در طی فرایند دباغی یا پرداخت ایجاد می شود. از این جهت با توجه به تنوع در پرداخت می توان چرم ها را در دسته های متنوعی قرار داد. چرم هایی که در هر دسته قرار می گیرند متناسب با کاربردی که دارند در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند. این دسته ها هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشد. تنوع در ظاهر چرم ها باعث شده است که هر کدام بازار فروش مربوط به خود را داشته باشند. انواع چرم طبیعی در زیر بر حسب نوع پرداختی که شده اند معرفی شده است.

 • چرم هورس
 • چرم نبوک
 • چرم جیر
 • چرم ورنی
 • چرم فلوتر
 • چرم الگانت

در این میان استفاده از چرم هورس بسیار پرکاربرد می باشد. چرا که این نوع چرم دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که این امر باعث شده طرفداران بسیاری به خود جلب نماید. چرم طبیعی هورس سالانه به میزان قابل توجهی به سایر کشورهای خارجی صادر می شود و ارز آوری فراوانی برای کشور به همراه دارد.

کاربرد انواع چرم هورس

در بخش قبل گفت شد که چرم طبیعی در دسته های مختلفی طبقه بندی می شود. یکی از انواع چرم ها چرم هورس می باشد که از انواع چرم های طبیعی بزی، گاوی و شتری به دست می آید. چرم هورس دارای سطحی پرزدار، مخملی و نرم می باشد و رنگ این نوع چرم ها دارای سایه روشن هایی می باشد. چرم هورس علاوه بر داشتن سایه روشن ها که به آن جلوه زیبایی داده است از مقاومت و ضخامت خوبی برخوردار است. 

چرم هورس به خاطر داشتن ویژگی های منحصر به فردش محبوبیت بسیار زیادی دارد و در میان زیر مجموعه های چرم هورس، سه نوع کاربرد بسیار زیادتری دارند.

یکی از ویژگی هایی بسیار خوب  این چرم ها ضد آب بودن آن می باشد به طوری که در مراحل نهایی دباغی چرم هورس از ماده مخصوصی استفاده می شود که خاصیت ضد آبی به آن می بخشد و وجود این ویژگی های منحصر به فرد موجب شده تا چرم هورس از سادگی در آمده و به یک نوع چرم خاص و شیک تبدیل شود. وجود طرح متفاوت، دوام بالا و زیبایی در چرم هورس آن را به یکی از پرکاربردترین انواع چرم تبدیل کرده است. از جمله مهم ترین کاربردهای آن دوخت کیف و کفش های بسیار زیبا و با دوام می باشد. همچنین چرم طبیعی هورس به دو صورت ساده و طرحدار برای تولید پارچه های چرمی عرضه می شود از پارچه های چرمی برای تولید انواع البسه چرمی و همچنین مبلمان فاخر استفاده می شود. پارچه چرم هورس از دیگر پارچه‌هایی هستند که مورد توجه بسیاری از فعالان صنعت طراحی و تولید مد و خیاطان می‌باشد. از این نوع پارچه‌ها می‌توان برای دوخت انواع لباس، مانتو، پالتو و سایر پوشاک بهره گرفت.


وضعیت کلی بازار چرم طبیعی در ایران

وضعیت کلی بازار چرم طبیعی در ایران

چرم، یکی از پر سود ترین صنایع در جهان می باشد. چرا که درآمد زیادی از آن به دست می آید. در ایران از قدیم جایگاه چرم و استفاده از لوازم چرمی و تاثیر آن در توسعه صنعت و تجارت همواره مورد استقبال بوده است. در واقع صنعت چرم از روزگاران قدیم به عنوان آشتی دهنده هنر و تکنولوژی شناخته می شده است. استفاده از چرم به سال های بسیار دور بر میگردد که نشان دهنده ارزش و اهمیت این صنعت در طول تاریخ می باشد و اکنون نیز این محصول با ارزش در صنعت مد و زیبایی کاربرد بسیار بالایی پیدا کرد است. تاریخچه صنعت چرم در ایران تقریبا به دوران قاجار بر می گردد. در شهرهایی بسیاری از ایران صنعت چرم سازی رونق دارد. تبریز جز اولین شهرهایی است که در صنعت چرم و ساخت محصولات چرمی فعالیت نموده است. در واقع نخستین کارخانه چرم سازی به شیوه مدرن در تبریز بنا شده است و پس از آن به سایر شهرهای ایران از جمله همدان، تهران و اصفهان گسترش یافت. به طور کلی چرم در ایران یکی از بازارهای بسیار توانمند است که کار آفرینان می توانند در زمینه های مختلف تولید، طراحی، بازاریابی و فروش آن فعالیت کنند. صادرات چرم میتوانند ارزآوری قابل توجهی به کشور داشته باشد به طوری که هم اکنون قیمت یک پالتوی خوب چرم در حدود 300 دلار می باشد چیزی در حدود 5 برابر قیمت 1 بشکه نفت خام! با وجود این حجم از اهمیت صادرات در بخش صنعت چرم اما متاسفانه به خاطر مشکلات اقتصادی در زمینه تولیدات محصولات چرمی و نبود پتانسیل کافی خام فروشی جای این صنعت را گرفته است.

به طور کلی چرم پیش نیاز تولید بسیاری از محصولات دیگر می باشد. از آن جایی که ماده خام تولید چرم، پوست دام است لذا کیفیت در حوزه دامپروری باعث توسعه صنعت چرم سازی می شود. و هر چه چرم با کیفیت تر باشد به طبع بازار فروش محصولاتی چرمی مانندکیف و کفش نیز رونق خواهد گرفت. 

تولیدی محصولات چرمی شتر

ایران به نسبت بعضی از کشورها جمعیت شتر کمتری دارد، اما با این حال چرم شتر در ایران یکی از بهترین چرم‌هاست و محصولات دوخته شده از آن کیفیتی بالایی دارند. این چرم به صورت خام به دیگر نقاط جهان صادر می‌شود. چرم شتر یکی از چرم های سنگین است که به خاطر تراکم بالای الیاف در مقابل سایر چرم ها با کیفیت تر و با دوام تر می باشد. وجود طرح و رنگ خاص چرم شتر باعث شده که استفاده از این چرم در طراحی کیف و کفش رونق بگیرد و در میان محصولات چرم طبیعی به جایگاه خاصی دست یابد.

چرم شتر از مرغوب ترین چرم های طبیعی می باشد. این نوع چرم به دلیل مقاومت بالا و انعطاف پذیری بسیار زیاد که موجب نرمی آن می شود مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. امروزه بازار چرم شتر بسیار داغ و از این نوع چرم برای تولید انواع کیف، کفش، جاکلیدی و … استفاده می شود. چرم شتر انواع مختلفی دارد که ما چند مورد از آن را نام می بریم.

 • چرم اشبالت شتر
 • چرم گردن شتر
 •    چرم شتر لاگوانا
 • چرم شتر هورس


 در میان همه این چرم های شتر، چرم هورس شتری طرفداران بسیاری دارد و پر فروش ترین نمونه چرم شتری می باشد که بیشترین استفاده را به خود اختصاص داده. چرم هورس شتر به دلیل دارا بودن تنوع بالا در رنگ بسیار پر کاربرد می باشد.این چرم ضد آب  و کیفیت بسیار بالای دارد. این دلایل باعث شده است که بیشترین صادرات در صنعت چرم را به خود اختصاص دهد. ویژگی های بی نظیر چرم شتر باعث محبوبیت فراوان آن شده است و جایگاه ویژه ای در صنعت کیف، کفش و پوشاک پیدا کرده است. 

شاخصه های کیفیت چرم هورس طبیعی

شاخصه های کیفیت چرم هورس طبیعی انسان ها برای بهبود وضعیت زندگی و زیبایی خود از طبیعت و حیوانات استفاده های زیادی می کنند. یکی از این موارد استفاده از چرم به دست آمده از پوست حیوانات است. به چرمی که با دباغی از پوست حیوانات به دست می آید چرم طبیعی می گویند. چرم طبیعی انواع مختلفی دارد که با کیفیت های متفاوتی در بازار موجود می باشد. یکی از انواع چرم طبیعی چرم هورس می باشد. 

همانطور که گفته شد پوست حیوانات با انجام فرآیندی تبدیل به چرم می شود. نحوه دباغی یا پرداخت باعث می شود ک ما انواع گوناگونی از چرم داشته باشیم. چرم هورس از اعمال یه نوع واکس در مرحله آخر تولید چرم به دست می آید به این صورت که با اعمال این واکس سطح چرم از حالت صافی خارج و حالت مخملی و پرزدار پیدا می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد چرم هورس این است که رنگ آن تغییر می کند و سایه روشن هایی بر روی آن به وجود می آید و در بعضی موارد این سایه روشن ها از همان ابتدای تولید مشاهده می شود. این تغییر رنگ باعث شده که این نوع خاص از چرم بسیار شیک و پر طرفدار شود و بازار چرم هورس رونق زیادی داشته باشد.

دز قسمت های قبل اشاره شد که چرم هورس در سه نوع چرم هورس گاوی، چرم هورس شتری و چرم هورس بزی موجود است. کیفیت این چرم ها به عوامل زیادی بستگی دارد. حتی تولیدات چرم یک کارخانه با کارخانه مشابه متفاوت می باشد و این امر باعث شده تا قیمت های متفاوتی داشته باشند. چرم طبیعی از فرآیند دباغی کردن به دست می آید. در این فرآیند چرم به گونه ای آماده می شود که قابلیت استفاده پیدا کند. در سراسر کشور از روش دباغی برای آماده سازی چرم طبیعی بهره می گیرند. نحوه دباغی در کیفیت چرم تاثیر بسیار زیادی دارد به طوری که با انجام این کار می توان کیفیت و مرغوبیت چرم بسیار بالا برد. مواد استفاده شده در فرآیند دباغی نیز تاثیر بسیار زیادی در کیفیت نهایی چرم دارد.

یکی از عوامل تعیین کننده کیفیت چرم هورس ضخامت آن می باشد که معمولا در دو نوع نرم و خشک در ضخامت های مختلف تولید و در بازار عرضه می شود. در بحث کیفیت و مرغوب بودن چرم طبیعی باید این نکته را به خاطر بسپاریم که چرم طبیعی به هیچ عنوان نمی سوزد و چنانچه ما چرم را حرارت دادیم و دچار سوختگی شد چرم طبیعی نیست. همچنین چرم طبیعی اصل باید نرم و لطیف باشد که می توان با لمس کرد چرم به این نتیجه برسیم. از طرفی چرم اصل معمولا دارای روشنی و شفافیت خاصی می باشد که با نگاه دقیق می توان متوجه رنگ آن شد. 

سایت معتبر خرید چرم طبیعی هورس

چرم يکي از مواد پرکاربرد مي باشد که از قدیم مورد توجه افراد با سلیقه های متفاوت بوده است. چرم هم مانند هر کالای دیگر ویژگی هایی دارد که باعث می شود با کیفیت ها و انواع گوناگونی یافت شود. بنابراین برای خرید چرم باید با داشتن اطلاعات از فروشندگان معتبر خرید خود را انجام دهیم. شهرهای بسایری در ایران در زمینه تولید و عرضه چرم های طبیعی فعالیت می کنند. سابقه آن شهر در زمینه صنعت چرم سازی می تواند اولین گام صحیح در جهت تهیه محصول با کیفیت و مرغوب باشد. در ایران افراد مختلفی تحت عنوان فروشگاه های برتر در زمینه فروش چرم طبیعی فعالیت می کنند. فروشنده برتر باید بتواند تمامی نیازهای خریدار را برطرف نماید تا به این صورت رضایت مشتری را جلب کند.

فاکتورهای:

 •  قیمت مناسب و در خور جامعه
 • درجه یک بودن محصول
 • تنوع زیاد
 • برخورد مناسب
 • و از همه مهم تر نحوه فروش جنس به صورت غیر حضوری یا همان اینترنتی در سایت های معتبر

می تواند در معروفیت یک فروشنده نقش بسیاری داشته باشد. چنانچه  قصد خرید چرم طبیعی هورس را دارید باید به این نکته دقت نمایید که شهرهای تبریز، تهران، مشهد و اصفهان در زمینه تولید این چرم سابقه درخشانی دارند. البته در سایر شهرها نیز تولید کننده های بسیار خوبی در زمینه تولید چرم هورس فعال هستند که با کمی تحقیق  می توان با آنها آشنا شدبهترین چرم طبیعی هورس در ایران از طریق مراکز فروش معتبر و شرکت های پخش کننده به صورت خرید حضوری و یا خرید اینترنتی در تمام طول شبانه روز عرضه می شود.

مطلب پیشنهادی

عرضه چرم طبیعی شتری عسلی

در بحث فروش و عرضه چرم طبیعی شتری، تقاضا برای این چرم با رنگ عسلی و طیف رنگ شتری و قهوه ای بسیار بالا است از همین روی بیشترین میزان تولید و ساخت را هم به خود اخ

پاسخی بگذارید