فروش سایت
پنج‌شنبه , دسامبر 31 2020
خانه / چرم شتری / بازار پررونق چرم خام شتری مشهد

بازار پررونق چرم خام شتری مشهد

بازار پررونق چرم خام شتری مشهد مدتها است که مشتریان را از شهرهای دور و نزدیک به سمت خود کشانده و توانسته جامعه هدف وسیعی را پوشش دهد. در شهر مشهد انواع چرم شتر با گرید های A تا D و تنوع رنگی مناسب قابل تولید و عرضه می باشد.چرم خام شتری را می توان به طور وسیع و گسترده در بازار مشهد یافت.اکثر چرم های شتری فینیش هورس دارند و بیشتر در رنگ های قهوه ای و عسلی تولید می گردند.

چرم خام شتری تنها یکی از نمونه های با کیفیت در بین انواع چرم های خام می باشد که در بازار های پر رونق این محصول در مشهد برای خریداران عمده و خرده با قیمت های مناسب عرضه می شود.

سلام عکس خودش از قبل تو متن بود. من نمی تونم ویرایش کنم. این خبر ویرایشی هست. با تشکر.

بازار پررونق چرم خام شتری مشهد

از چرم خام شتری چه استفاده هایی می شود؟

از چرم خام شتری چه استفاده هایی می شود؟

 • چرم شتری ضخیم است به همین خاطر از آن بیشتر برای دوخت کیف و کفش استفاده می شود.
 • کشورهای خارجی به دلیل ماشین آلات جدید و بروزی که دارند قادراند چرم خام شتر را نازک کرده و با آن لباس (دستکش، کت، کاپشن، پالتو) بدوزند. اما در ایران چنین اقدامی اگر هم ممکن باشد صرفه اقتصادی ندارد.
 • دستبند چرمی
 • گوشواره چرمی
 • قاب موبایل چرم

برای اینکه بتوانیم از کاربرد های یک محصول به راحتی صحبت کنیم لازم است، ابتدا با ویژگی های آن آشنایی مختصری داشته باشیم. در زمینه کاربرد چرم شتری نیز لازم است تا ابتدا از ویژگی‌ها و خواص این محصول صحبت کنیم. از مهمترین ویژگی های چرم شتر می توان به این موارد اشاره نمود:

 • خاصیت کش سانی بالایی دارد.
 • از استحکام بالایی برخوردار است.
 • این چرم به طور طبیعی دوام خوبی دارد.
 •  الیاف این چرم بسیار متراکم است.
 • همچنین نسبت به چرم گاو انعطاف پذیر تر و مقاوم تر است.

 با توجه به ویژگی‌هایی که از چرم شتر عنوان شد، باید دید که از این محصول در چه زمینه هایی می توان استفاده نمود. از آنجایی که چرم شتر ضخامت زیادی دارد، بدون شک استفاده از آن در تولید هر محصولی مقرون به صرفه نمی باشد.

البته در سایر کشورها تکنولوژی های، ابزار آلات و دستگاه هایی وجود دارد که کمک می کند ضخامت این نوع از چرم های طبیعی و با ارزش به حد مطلوب برسد و قابل استفاده برسد.

در نتیجه می توان از آن برای تولید انواع محصولات چرمی استفاده کرد. در حال حاضر و در ایران استفاده از چرم شتر برای تولید محصولاتی مانند: انواع کفش و انواع کیف رواج بیشتری دارد.

ناگفته نماند که استفاده از چرم شتر در تولید تمامی انواع محصولات در حد خود به بهترین شکل ممکن باشد که این موضوع نیازمند ابزار آلات ویژه ای، جهت آماده سازی چرم خام می باشد.

خوشبختانه با پیشرفت های خوبی که در فناوری های مختلف در صنایع مختلف وجود دارد، این روزها دیگر هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این چرم طبیعی در صنایع مختلف تولیدی وجود ندارد.

با توجه به رنگ های زیبایی که این این محصول دارد، می توان تنوع تولیدات محصولات چرم را افزایش داد و برای هر سلیقه ای محصولی شیک و منحصر به فرد تولید نمود. از جمله محصولات شیک تولید شده از چرم شتر انواع پوشاک زمستانی هستند که برای سلایق مختلف جذابیت‌های ویژه‌ای خواهند داشت.

بازار چرم شتر مشهد

مشهد، تبریز و تهران جزو شهرهایی هستند که صنعت چرم خام در آنها رونق خوبی دارد.
جالب است بدانید که هر شهر از ایران در تولید یک نوع چرم به شهرت رسیده است.
مثلا اکثر خریداران چرم بزی و شتری را از آن مشهد می دانند. چرم گوسفندی مخصوص تهران و چرم گاوی از آن تبریز است.
به هر حال آنچه شاهدش هستیم اینکه قالب مشتریان به دنبال تهیه و خرید چرم شتر از مشهد هستند به همین دلیل بازار چرم شتر مشهد جزو پررونقترین بازارها بحساب می آید.

 

بازار چرم مشهد را می توان یکی از بازارهای مرجع برای تهیه انواع چرم خام طبیعی در ایران معرفی نمود. در این بازار بهترین نمونه های چرم طبیعی با بالاترین کیفیت و به راحتی قابل خریداری می باشند. قیمت فروش چرم در این بازار به عوامل متعددی  از جمله کیفیت و میزان دسترس پذیری این محصولات بستگی دارد.

چرم شتر از انواع چرم های طبیعی و خاص است که خاص بودن آن را می توان به جان سخت بودن شتر نسبت داد که در شرایط سخت صحرا و بیابان زندگی زندگی می کند. به همین جهت پوست شتر که در تهیه چرم خام طبیعی از آن استفاده می شود از سخی و مقاومت و همچنین انعطاف پذیری خوبی برخوردار است. 

یکی دیگر از مهمترین موضوعاتی که در بازار چرم شتر  توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، رنگ چرم شتر است. رنگ اصلی پوست شتر همیشه با سایه روشن هایی از تیرگی و روشنی همراه می باشد که در نتیجه رنگ قهوه ای شیکی برای محصولات چرمی به همراه دارد.

با این وجود در صنعت چرم طبیعی در فرایند پالایش های پیشرفته و نیز با کمک تکنیک های برنزه کردن، پوست شتر را بدون تغییر در رنگ، کیفیت و همچنین دوام، برای سلایق مختلف افراد طرفدار محصولات چرمی، در رنگ ها و طرح های مختلفی آماده می کند.

در بازار چرم شتری، چرم طبیعی شتر برای تولید کنندگان مختلف در سطح گسترده‌ای عرضه می شود. از این چرم خام در صنایع مد و لباس استفاده های فراوانی می شود. جالب است که بدانید با وجود تغییرات زیادی که در این صنعت وجود دارد، شهرت تولیدات چرمی و منحصر بودن این محصولات تغییر دستخوش هیچ گونه تغییری نمی شود.

همیشه محصولات چرمی در بالاترین رده های تقاضا برای مصرف قرار دارند. به همین جهت است که تقاضا برای خرید چرم خام روز به‌ روز بیشتر نیز می‌شود. ناگفته نماند که در این بازار کیفیت و دوام چرم نیز اهمیت خود را دارد و از آنجایی که چرم شتر از بالاترین سطح کیفیت و دوام برخوردار می باشد، در نتیجه فروش بهتری را در این بازار به خود اختصاص داده است.

بررسی اجمالی چرم خام شتری

بررسی اجمالی چرم خام شتریدر یک بررسی اجمالی از چرم شتر می توان به ویژگی های منحصر به فرد این محصول به راحتی پی برد. فروش چرم خام شتر یکی از بهترین انواع چرم های طبیعی موجود در بازارهای مختلف می باشد، به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد، روز به روز در حال گسترش است.

استفاده های فراوانی که از این نوع چرم برای تولید محصولات با کیفیت و بادوام وجود دارد در اصل به ویژگی های منحصر بفرد این محصول بستگی دارد که در ابتدای مطلب آن اشاره شد. اما برای توضیحات بیشتر می توان مجدد از ارائه یک تعریف ساده از چرم خام شروع کرد.

 در تعریفی ساده چرم خام محصولی است که از دباغی پوست حیوانات مختلف مانند گاو، شتر، گوسفند و خرگوش به دست می آید. فرایند دباغی نوعی فرایند است که در آن پوست فساد پذیر یک حیوان، به یک ماده طبیعی و انعطاف پذیر تبدیل می‌شود که می‌توان از آن برای اهداف مختلف استفاده نمود.

استفاده از مواد خام طبیعی در تولید مواد در تولید محصولاتی جدید و کارآمد همیشه ارزش بالایی داشته است.چرم طبیعی از جمله محصولات خامی است که به دلیل زیبایی و خواص ویژه ای که دارد، مورد استقبال صنایع مختلف تولیدی قرار گرفته است و از گذشته‌های دور در تولید انواع کالا های شیک مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.

با بیان این تعریف از چرم های طبیعی، حال اگر بخواهیم چرم شتر را به طور دقیق تر معرفی کنیم می توانیم از روش مقایسه ای استفاده کنیم و آن را با چرم طبیعی گاو مقایسه کنیم. در مقایسه با چرم گاو مهمترین ویژگی هایی که می توان برای چرم شتر معرفی نمود عبارتند از:

 • کیفیت بهتر چرم شتر در مقایسه با چرم گاو
 •  چرم شتر الیافی دارد که در هر سانتی متر مربع 10 برابر از الیاف چرم گاو متراکم تر هستند.
 • در نتیجه تراکم بیشتر، استحکام بیشتری برای چرم شتر وجود دارد.
 • مقاومت چرم شتر 10 برابر مقاومت چرم گاو است.
 •  با وجود تراکم بالای چرم شتر این چرم نسبت به چرم گاو انعطاف پذیرتر لطافت و نرمی بیشتری دارد.

نا گفته نماند که چرم شتری از محبوب ترین انواع چرم های حیوانی است که روز به روز تقاضا برای آن در بازارهای مختلف رو به افزایش می باشد. انواع چرم شتر موجود در بازار عبارتند از:

 1. چرم گردن شتر 
 2. چرم اشبالت شتر
 3. چرم هورس شتری
 4. چرم شتر لاگوانا

کاربردهای چرم خام شتری

مهمترین علت رونق در بازار فروش چرم شتری را می تواند به کاربرد های فراوانی که برای این محصول وجود دارد نسبت داد. البته تمامی انواع چرم طبیعی پرفروش و پر طرفدار هستند و تنوع زیادی نیز از آنها در بازار وجود دارد. تنوع چرم های طبیعی به تنوع حیواناتی است که از پوست آنها برای تولید چرم استفاده می شود و عبارتند از:

 • کروکودیل
 • گاو
 • شتر
 • خرگوش
 • بز
 • گوسفند
 • مار
 • بره

 در میان تمامی این چرم ها، چرم شتر بازار های مختلف داخلی و خارجی را به گونه ای به انحصار خود در آورده است. مهمترین علتی که در استفاده از این چرم حیوانی شناخته شده است، کیفیت و دوام این محصول می باشد. این ویژگی مهم تاثیر شگرفی در افزایش میزان کارایی این محصول خام و طبیعی داشته است.

به همین جهت نه تنها در بازار صنایع تولیدی ایرانی، بلکه در صنایع تولیدی در سایر کشور ها نیز کاربرد های زیادی برای این محصول وجود دارد. با توجه به همین میزان کارایی، تقاضا برای این محصول همچنان رو به افزایش است. در نتیجه تولید کنندگان چرم خام طبیعی و حتی محصولات و کالاهای چرم می توانند در سطح بازار های جهانی و صادرات این محصول فعالیت های چشمگیری داشته باشند.

ویژگی های چرم خام شتری

ویژگی های چرم خام شتریبرای چرم خام شتری ویژگی های زیادی را معرفی نمودیم. اما به طور خلاصه باید گفت که مهمترین ویژگی های این محصول که باعث خاص بودن ان نیز می شود این موارد هستند:

 1. ضخامت چرم خام شتر
 2. رنگ این محصول
 3. دوام و انعطاف پذیری

چرم خام در صنایع تولیدی به عنوان یک ماده اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه در طی فرآیند های تولید محصولات چرم عملیات مکانیکی و فیزیکی زیادی بر روی این محصول اعمال می شود تا به یک کالای قابل استفاده برای عموم تبدیل شود.

با توجه به این موضوع ویژگی دوام و انعطاف پذیری که در محصولی مانند چرم خام شتر در بالاترین سطح قرار دارد، مورد توجه قرار می گیرد. نا گفته نماند که در صنایع تولیدی با توجه به نوع مواد اولیه، معمولا ابزارآلات و دستگاه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، تا محصول نهایی از هر نوع چرمی که باشد، با بالاترین سطح کیفیت آماده مصرف باشد.

طرفداران چرم خام شتری

عنوان طرفداران چرم خام شتری را می توان به مصرف کنندگان اصلی این محصول نسبت داد، که در گروه های عمده تولید کنندگان محصولات چرم هستند و در گروه های کوچک تر مصرف کنندگان کالاهای لوکس تولید شده از چرم می باشند.

اینکه تولید کنندگان زیادی از چرم خام شتری به عنوان مواد اولیه تولید استفاده می کنند، به این موضوع ربط پیدا می کند که کالاهای لوکس و مصرفی که از چرم شتری تهیه می شوند در بازار تقاضای بیشتری دارد.

مهمترین دلایل این سطح از تقاضا را می توان به ویژگی های این محصول نسبت داد:

 • در عین ضخامت نرم و انعطاف پذیر هستند.
 • به دلیل ضخامت زیاد دوام و طول عمر بالایی دارند.
 • رنگ های زیبا و طبیعی این چرم جذابیت بیشتری دارد.

راهنمایی مناسب برای خرید چرم شتری

راهنمایی مناسب برای خرید چرم شترییک راهنمایی مناسب برای اینکه بتوانید چرم مناسبی را از بازار خریداری کنید، معرفی انواع گونه های چرم است. همانطور که می دانید انواع چرم به طور کل در سه گروه اصلی قرار می گیرند:

 1. چرم های سبک
 2. چرم های سنگین
 3. چرم نیمه سنگین

چرم سبک معمولا بافتی ظریف و نازک دارد که از پوست حیواناتی مانند گوسفند و بز تهیه می شود. چرم سنگین معمولا از پوست شتر، گاو و گاومیش تهیه می شود. بنابراین چرم شتر واقعی باید ویژگی های چرم سنگین را داشته باشد.

نوع سوم چرم ها که نیمه سنگین نام دارد از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ تهیه می شود که از گروه چرم های کمیاب و گران قیمت هستند و بیشتر در ساخت محصولات تزئینی و لوکس استفاده می شوند. بر اساس نوع دباغی های پوست نیز دسته بندی هایی برای انواع چرم طبیعی در بازار داریم که عبارتند از:

 • چرم گیاهی
 • چرم کرومی
 • چرم آلدهیدی
 • چرم آلومی
 • چرم ترکیبی
 • چرم پوسته خام

البته نا گفته نماند چرم ها جنس های متنوعی نیز دارند:

 • چرم اشبالت: نوعی چرم گاوی و بزی است که هر دو سمت آن پرز دارد و رنگ آن یکدست و مغز رنگ است.
 • چرم میلینگ: نوعی چرم گاوی، بزی و گوسفندی است که یک روی آن پرز دار و روی دیگر صاف است.
 • چرم شرانگ: چرم گاوی با بافت طبیعی است که روی آن نوعی چاپ یا نقش با طرح نقطه نقطه وجود دارد.

قیمت فروش چرم خام شتری در ایران

فروش چرم خام در ایران تاریخچه طولانی دارد. به نوعی چرم فروشی در ایران به پس از حمله مغول بر می گردد که در آن زمان تجارت چرم و پوست رونق زیادی در بازار های ایران داشته است. امروزه نیز در ادامه همین تاریخچه پربار فروش چرم خام شتری در ایران با قیمت های مناسبی انجام می شود.

اگر بخواهیم کمی بیشتر به تاریخچه فروش چرم در ایران بپردازیم به طور خلاصه باید گفت که در این زمینه شهرهایی مانند تبریز و شیراز شهرت ویژه ای داشتند. البته در دوره های مختلف تاریخی شهر های مختلف بازار های مشهوری برای فروش چرم داشتند. مثلا در زمان قاجار همدان در عرصه تولید و فروش چرم پیشتاز بوده است.

از سال 1267 امیر کبیر پوست یا همان چرم را به نمایشگاهی در لندن ارسال کرد که همین امر موجب صادرات چرم از بازار های ایران به بازار های جهانی شد. در زمینه صادرات نیز تبریز و اصفهان سابقه طولانی دارند، به طوری که اولین کارخانه چرم سازی در سال 1308 در تبریز راه اندازی شد.

هم اکنون این کارخانه های تولیدی که چرم خام شتری نیز یکی از تولیدات آنها است در همدان، اصفهان و تهران نیز فعالیت می کنند.

قیمت فروش چرم شتری در بازار مشهد

قیمت فروش چرم شتری در بازار مشهدیکی دیگر از بهترین تولید کنندگان معروف و شناخته شده در بازار مشهد است که در زمینه فروش انواع چرم فعالیت گسترده ای دارد و قیمت فروش این محصول در بازار مشهد بر اساس انواع این محصول متغیر و متنوع است.

از مهمترین عوامل فعال بودن بازار مشهد در زمینه فروش و عرضه انواع چرم را می توان به کارخانجات تولید کننده این محصول که در شهرک های صنعتی اطراف این شهر وجود دارند نسبت داد. در این بازار محصولات عرضه شده با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا و نیز با کمک نیرو های حرفه ای در این زمینه تولید شده اند.

بازار مشهد در سال های اخیر از شهرت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به طوری که عمده متقاضیان انواع چرم به ویژه چرم خام شتری برای یک خرید با کیفیت به سراغ این بازار می روند.

مطلب پیشنهادی

فروش کمربند چرم شتری مشهد

انواعچرم شتری از بهترین متریال قابل استفاده در تولید محصولاتی همچون کمربند می باشند که بیشترین حجم در مشهد به فروش عمده می رسد. چرم طبیعی تهیه شده از شتر به عنو

پاسخی بگذارید